8η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γκρίμσμπι, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το 1-0 ο Ντόγκσον στο 33’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μαρς στο 90+1’.

Συνέχεια στις νίκες της έδωσε η Μπάρνσλεϊ. Κυριάρχησε στο ματς και προηγήθηκε από το πρώτο ημίχρονο χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα, ενώ στην επανάληψη «σφράγισε» το τρίποντο σκοράροντας ξανά.

Να παραμείνει στο δρόμο των νικών θέλει και έχει την ευκαιρία να το πετύχει, καθώς βρίσκει μπροστά της την πολύ κακή αμυντικά Μπέρτον. Έχει σύμμαχο την έδρα της και δείχνει να έχει βρει ξανά ρυθμό, ύστερα από την πτώση που είχε το προηγούμενο διάστημα. Κράτησε μάλιστα το μηδέν παθητικό στις τελευταίες τρεις αναμετρήσεις της, ενώ συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα σε κάθε αγώνα.

Μπάρνσλεϊ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΕΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Έξετερ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Τρέβιτ στο 75’.

Μία ακόμα κακή εμφάνιση για τη Μπέρτον και μία ακόμα ήττα. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε με τις περισσότερες την αντίπαλη εστία, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Η άμυνά της ήταν σταθερή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αλλά εν τέλη υπέκυψε.

Δεν πείθει σε καμία περίπτωση με την εικόνα της, είναι μία από τις ελάχιστες ομάδες που δεν έχουν αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, ενώ δείχνει να περνάει περίοδο δυστοκίας, αφού δεν έχει σχεδόν καθόλου επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα. Μία ισοπαλία και δύο ήττες είναι ο απολογισμός της στις εξόδους της, σκοράροντας μόλις 1 γκολ.