*9η αγωνιστική

*3/3 νίκες εκτός έδρας για τη Σουίντον απέναντι στην Μόρκαμ.

ΜΟΡΚΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Μόρκαμ έχασε 0-3 εντός έδρας από την Λίβερπουλ U21, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Μουσιαλόφσκι στο 12’, ενώ άλλα δύο γκολ τα δέχθηκε από τους Σκάνλον (28’), Κλαρκ (39’).

Η Μόρκαμ ηττήθηκε εύκολα με 0-3 εντός έδρας από την Λίβερπουλ U21, για το Λιγκ Τρόφι, δεύτερη συνεχόμενη ήττα, τρίτη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που έχει μόνο μία νίκη. Αλλά ήταν και η πρώτη στο γήπεδό της, έπειτα από τέσσερις αγώνες που έχει παίξει εκεί, στους οποίους έχει τρεις νίκες.

Δεν έχει κάνει το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στη σεζόν, ούσα στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αρκετά μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού.

Μόρκαμ Στατιστικά

*6/7 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*7/9 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν, 2/4 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Γουόλσολ, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Όστιν, ενώ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Χέμπερν – Μέρφι στο 38ο λεπτό.

Η Σουίντον επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Γουόλσολ, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη, τέταρτη σε εννιά αγώνες στη σεζόν όπου παραμένει αήττητη σε 90λεπτο.

Μπήκε εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο, με την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.

Μάλιστα αν κερδίσει το εξ αναβολής παιχνίδι της, θα ανέβει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.