*20η αγωνιστική

*7/10 G/G στα μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα.

ΜΟΡΚΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Μόρκαμ έχασε με 6-0 εκτός έδρας από την Ρέξαμ, με την αντίπαλο της να σκοράρει από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο με αυτογκόλ του Σίνιορ στο 5’, με τον Μάλιν (7’, 67’,77’), Μεντί (35’), Τζόουνς (96’).

Η Μόρκαμ όχι απλά έχασε, στο πρώτο παιχνίδι της χωρίς τον Άνταμς στον πάγκο της, αλλά η ήττα ήταν η πιο “βαριά” που έχει γνωρίσει ως τώρα στο πρωτάθλημα, χάνοντας με 6-0 από την Ρέξαμ. Βέβαια υπάρχει το ελαφρυντικό της δυναμικής της αντιπάλου, αλλά ακόμη και έτσι, τα έξι γκολ είναι πάρα πολλά.

Αυτή ήταν η τρίτη σερί ήττα της, τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια, ενώ έχει τρεις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα.

Αυτές την έχουν φέρει εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την άνοδο, αλλά σε απόσταση βολής από ομάδες εντός αυτών, στο -2 για την ακρίβεια.

Πάντως στο πρωτάθλημα είναι αήττητη εντός έδρας, με 7/10 νίκες.

Ο ένας εκ των δύο προπονητών που είχαν τον ρόλο του υπηρεσιακού, ο Τζεντ Μπράναν, ανέλαβε πλέον ως πρώτος τεχνικός, υπογράφοντας μάλιστα συμβόλαιο 18 μηνών!

Μόρκαμ Στατιστικά

*10/13 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*10/13 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Στόκπορτ, ανοίγοντας το σκορ με το Μόρις στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο ΜακΛάφλιν στο 68’ έκανε το 2-0, πριν μειώσει για την αντίπαλο της ο Ολαόφε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Νιούπορτ πέτυχε πάρα πολύ μεγάλη και σημαντική νίκη, αφού επικράτησε 2-0 εντός έδρας της πρωτοπόρου Στόκπορτ. Αυτή ήταν η πρώτη της έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους δεν είχε σκοράρει καν!

Μακριά από την έδρα της δεν έχει ακόμη κάποια ισοπαλία, με εφτά ήττες και τρεις νίκες.

Είναι πάντα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 16η θέση του, απέχοντας τους ίδιους βαθμούς από πρώτη επτάδα και θέσεις που οδηγούν στα play off και από την ζώνη του υποβιβασμού!