*Έρχονται από 6/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Αμερικής

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 3-0 επί της Σάρλοτ. Το 0-1 στο 31’ ο Ολουβασέγι, το 0-2 έκανε ο Λουντ στο 49’, το 0-3 ήρθε απ’ τον Ντότσον στο 53’.

Επέστρεψε στις επιτυχίες με έμφαση την περασμένη εβδομάδα, πέρασε με 0-3 απ’ την έδρα της Σάρλοτ. Πιο αποτελεσματική απ’ τον αντίπαλο, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 49’ και κάπου εκεί το ματς είχε πάρει το δρόμο του, όλα τελείωσαν στο 53’ με το 0-3! Ήταν καθαρά θέμα ευστοχίας, η Σάρλοτ δεν έκανε γκολ τις δικές της φάσεις και έχασε καθαρά. Επιστροφή στις νίκες για τη Μινεσότα μετά από τρεις αγωνιστικές, που είχε ήττες από Χιούστον (1-2) και Φιλαδέλφεια (2-0), ενώ πήρε ισοπαλία με το Σολτ Λέικ (1-1). Μετρά ρεκόρ 4-2-2 στις πρώτες οκτώ αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 5η θέση της Δύσης.

ΜΙΝΕΣΟΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 4/7 Under 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 4/7 G/G στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΝΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 κόντρα στο Σεντ Λούις. Το 1-0 ο Πουλίδο στο 17’, το 1-1 ήρθε στο 31’ απ’ τον Κλάους, το 1-2 έκανε ο Σέλιο στις καθυστερήσεις. Το Κάνσας ισοφάρισε στο 65’ με τον Σαλόι και έκανε ανατροπή στο 77’ με τον Τόμι. Το τελικό 3-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις απ’ τον Τότλαντ για το Σεντ Λούις.

Τρομερό ματς την περασμένη εβδομάδα κόντρα στο Σεντ Λούις, «έκατσε» τελικά στην ισοπαλία. «Τρελός» ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο, το Κάνσας προηγήθηκε, αλλά το Σεντ Λούις ήταν ανώτερο και βρήκε δύο γκολ πριν την ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος το Κάνσας ήταν πιο αποτελεσματικό, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 77’ και έδειχνε ικανό να κερδίσει, ωστόσο το Σεντ Λούις «μίλησε» στις καθυστερήσεις για το τελικό 3-3. Δεύτερη ισοπαλία στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές, δεύτερη με σκορ 3-3 μετά απ’ το ματς με το Πόρτλαντ (εντός). Μετρά ρεκόρ 2-3-2 στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 10η θέση της Δύσης. Έχουν σημειωθεί 33 γκολ σε 9 παιχνίδια του, δηλαδή πάνω από 3.5 μέσο όρο!