*Στον πρώτο γύρο: Καϊζερσλάουτερν – Αννόβερο 3-1

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΑΝΝΟΒΕΡΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Βέχεν. Στο 33′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με Πρτάτζιν, απάντησε ο Βόγκλσαμερ (54′).

Διατήρησε από το ξεκίνημα τον έλεγχο της αναμέτρησης, απάντησε σχετικά γρήγορα στο γκολ που δέχτηκε λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να μειώσει τη διαφορά από την 3η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για το Αννόβερο στην έδρα της Βέχεν, παραμένει δίχως νίκη σε τρεις αγωνιστικές. Ανεβάζει κατακόρυφα στροφές στην “Heinz von Heiden-Arena” σημειώνοντας επτά νίκες και τρεις ισοπαλίες σε δέκα αγωνιστικές: Σε όλες πέτυχε 2+ γκολ, κράτησε το μηδέν στις τέσσερις. Επικράτησε για τελευταία φορά της Καϊζερσλάουτερν τον Ιανουάριο 2017 (1-0 εντός): Στις 10/13 τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις εντός έδρας πανηγύρισε το “τρίποντο”.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 8/11 τελευταία παιχνίδια του.

*GG στα 6/8 τελευταία παιχνίδια του.

ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-2) της Όσναμπρουκ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με γκολ του Ένγκελχαρντ (48′, 69′). Ισοφαρίστηκαν ισάριθμες από Ατσέ (66′) και Σιμακαλά (78′), προτού ο Ατσέ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων κάνει την ολική ανατροπή.

Από δύο σερί νίκες (σ.σ. με διαφορά γκολ 6-2) που της έδωσαν βαθιά βαθμολογική ανάσα, στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού, προέρχεται η Καϊζερσλάουτερν. Την προηγούμενη βδομάδα ίδρωσε, αλλά κατάφερε να ξεπεράσει τον σκόπελο της ουραγού Όσναμπρουκ με γκολ στις καθυστερήσεις.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” απογοητεύουν μακριά από το σπίτι τους, έχοντας απολογισμό 2-3-7 σε συνολικά 12 αγωνιστικές (διαφορά γκολ 16-24). Πανηγύρισαν τρεις σερί νίκες απέναντι στο Αννόβερο για πρώτη φορά μετά τη δεκαετία του 1970. Ο Ρίτερ συγκέντρωσε πέντε κίτρινες κάρτες, τη θέση του αναμένεται να πάρει ο Σιμακαλά.