*3η αγωνιστική

*To παιχνίδι γίνεται στην πόλη της, αλλά όχι στην φυσική έδρα των Μαρίνος.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: H Γιοκοχάμα Μαρίνος κέρδισε σχετικά άνετα 2-0 εντός έδρας την Ουράβα, έχοντας δοκάρι λίγα λεπτά πριν προηγηθεί με τον Αντερσον Λόπες στο 18ο λεπτό. Και ουσιαστικά κινδύνευσε μόνο μία φορά να ισοφαριστεί, σε μία φάση της αντιπάλου της, πριν σφραγίσει τη νίκη της με τέρμα του Γιαν στο 89’.

Η Γιοκοχάμα Μαρίνος ξεκίνησε εντυπωσιακά και το φετινό πρωτάθλημα, ούσα η κάτοχος του, αφού κέρδισε και την Ουράβα με 2-0 εντός έδρας την δεύτερη αγωνιστική και είναι μία από τις τρεις ομάδες που έχουν ξεκινήσει τον θεσμό με 2/2 νίκες, ισοβαθμώντας από νωρίς στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Γενικώς τα τέσσερα τελευταία χρόνια θεωρείται από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος, καθώς αν εξαιρεθεί η πρώτη σεζόν με κορωνοϊό, το 2020, όταν και τερμάτισε στην 9η θέση, έχει πάρει δύο πρωταθλήματα και σε ένα τερμάτισε 2η! Και κατέκτησε ήδη φέτος και το Σούπερ Καπ στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν!

Τραυματίες είναι ο δεξιός μπακ Κόιτε και ο δεξιός εξτρέμ Μιγιάτσι, ενώ ο μέσος Γιαμάνε είναι με την εθνική Ιαπωνίας κάτω των 20 ετών.

Γιοκοχάμα Μαρίνος Στατιστικά

*Εχει 3/3 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν

*Εχει 2/3 over 2,5 μαζί με G/G στη σεζόν

ΧΙΡΟΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Η Χιροσίμα έχασε 1-2 εντός έδρας από την Νιγκάτα, σε έναν αγώνα που βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο από τέρματα των Οτα (14’), Σουζούκι (37’). Βέβαια είχε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, με ένα δοκάρι από το ένα μέτρο, μετά το πρώτο γκολ που δέχθηκε, αλλά στη συνέχεια και πριν δεχθεί δεύτερο γλίτωσε δύο φορές (!) από το δικό της δοκάρι. Τελικά μείωσε με τον Σιοτάνι στο 79’, έχοντας και μία μεγάλη φάση στις καθυστερήσεις για να ισοφαρίσει.

Η Χιροσίμα ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Νιγκάτα, αν και προσπάθησε τουλάχιστον να «κλέψει» ένα βαθμό προς το τέλος, χωρίς επιτυχία και χωρίς πάντως να το αξίζει. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα στη σεζόν, ακόμη αναζητεί την πρώτη νίκη, μετά και την «λευκή» ισοπαλία στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Φυσιολογικά, από νωρίς είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως στις τάξεις της έχει τον Κύπριο επιθετικό Πιέρρο Σωτηρίου που αγωνίστηκε ως αλλαγή και στα δύο παιχνίδια, στο τελευταίο σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο.

Τραυματίας είναι ο επιθετικός Αγιουκάβα.