24η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 5 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

*Α’ Γύρος: Φρέντρικσταντ – Ράνχαϊμ 4-0

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΡΑΝΧΑΪΜ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 1-3 εντός έδρας, από τη Ράουφος, για το πρωτάθλημα. Στο 26’ ο Γιόνσγκορντ σκόραρε για το 0-1 και στο 31’ ο Χέλμερσεν έκανε το 0-2 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 59’ ο Αμπόφο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 και στο 90+3’ ο Βένος μείωσε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ράνχαϊμ δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο σερί της, καθώς υπέστη απρόσμενη ήττα από τη Ράουφος (1-3) εντός έδρας. Παρ’ όλα αυτά, κάνει καλή πορεία το τελευταίο διάστημα, έχασε έπειτα από πέντε αγωνιστικές, με απολογισμό σε αυτό το διάστημα τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία.

Η συγκεκριμένη επίδοση επιτεύχθηκε έπειτα από έξι συνεχόμενες ήττες. “Πρέπει να είμαστε στην καλύτερη κατάστασή μας”, δήλωσε ο βοηθός Άρε Τρόνσετ. Όσον αφορά την αποστολή, δεν αναφέρθηκαν προβλήματα τραυματισμών.

Ράνχαϊμ Στατιστικά

*5/10 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*7/10 επίσημα παιχνίδια είχαν over 2.5

*Δέχεται γκολ σε 9/11 ματς εντός έδρας

ΦΡΕΝΤΡΙΚΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 εντός έδρας, επί της Σόγκνταλ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 8’ ο Άουκλαντ χρεώθηκε αυτογκόλ για το 0-1 των φιλοξενούμενων. Στο 30’ ο Άγκα ισοφάρισε σε 1-1 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 61’ ο Άουκλαντ σκόραρε για τη Φρέντρικσταντ και ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Η Φρέντρικσταντ επέστρεψε άμεσα στις επιτυχίες καθώς επιβλήθηκε της Σόγκνταλ (2-1) εντός έδρας, με ανατροπή. Ο Άουκλαντ διόρθωσε το λάθος του αυτογκόλ με το τέρμα της ανατροπής στο δεύτερο μέρος. Τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία σε πέντε αναμετρήσεις, έχει υποστεί μονάχα μία ήττα σε 10 αγωνιστικές.

Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός οι Άουκλαντ και Σέρλεκ, σταθερά εκτός έως το φινάλε της σεζόν και οι Ραφν, Κίνγκσλεϊ.