*1η αγωνιστική

*Τρία σερί over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΕΛΜΠΟΥΡΝ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Μέλμπουρν Σίτι κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ζεϊγιάνγκ, με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο πρώτο 20λεπτο. Προηγήθηκε με τον Μπέχιτς στο τέταρτο λεπτό, πέτυχε δεύτερο τέρμα με τον Καπούτο στο 17’, πριν μειώσει η αντίπαλος της με τον Λεονάρντο με πέναλτι στο 19ο λεπτό.

Η Μέλμπουρν Σίτι κέρδισε με 1-2 εκτός έδρας την Ζεϊγιάνγκ από την Κίνα, στο Τσάμπιονς Λιγκ της Ασίας, εκεί που βρίσκεται στη φάση των ομίλων και είναι αήττητη μετά από δύο αγωνιστικές.

Ταυτόχρονα έφτασε μέχρι τα ημιτελικά του κυπέλλου Αυστραλίας, πριν αποκλειστεί από την μετέπειτα κυπελλούχο Σίδνεϊ.

Όλα αυτά σε μία σεζόν που έχει αρκετές αλλαγές, καθώς ούτε λίγο, ούτε πολύ, αποχώρησαν περίπου 12-15 παίκτες από το περσινό ρόστερ.

Σε πρεμιέρα έχει να χάσει εδώ και 11 χρόνια, με εφτά νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, κερδίζοντας τις τρεις τελευταίες πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.

Μέλμπουρν Σίτι Στατιστικά

*5/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΟΥΕΣΤΕΡΝ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γουέστερν Γιουνάιτεντ έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Σίδνεϊ, με τέρματα των Κασέρες (11’), Γουντ (29’), Ρόντγουελ (67’).

Η Γουέστερν Γιουνάιτεντ βρίσκεται σε μία μεταβατική περίοδο. Πέρυσι δεν μπήκε καν στα play off για την διεκδίκηση του τίτλου, τον οποίο είχε κατακτήσει πρόπερσι!

Έγιναν μεγάλες αλλαγές στο ρόστερ έχει και το σύνολο του Τζον Αλοϊσι, το οποίο μοιάζει πιο ανανεωμένο, τουλάχιστον από πλευράς ηλικίας! Μάλιστα ίσως να έχει και εφτά νέα πρόσωπα στη σημερινή ενδεκάδα. Και όπως είπε ο Αλοϊσι, αυτό που τον ενδιαφέρει πρωτίστως είναι πως έχει πιο γεμάτο ρόστερ.

Στους αγώνες κυπέλλου τα πήγε αρκετά καλά, μέχρι να παίξει στα προημιτελικά με το Σίδνεϊ, την μετέπειτα κυπελλούχο της χώρας, από την οποία έχασε με 3-0!