*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Άτλας-Μαζατλάν 1-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΜΑΖΑΤΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πουέμπλα με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Σαλσέδο στο 16’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Ντε Μπουέν στο 31’. Το 2-1 πέτυχε ο Καβαλίνι στο 61’ και το 2-2 ο Μπαρσένας στο 90’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ορμένο στο 90+1’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα στο τέλος για τη Μαζατλάν. Έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, όμως ισοφάρισε πριν το ημίχρονο. Στην επανάληψη δέχθηκε πίεση στην οποία υπέκυψε με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ενώ στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε, ισοφαρίζοντας στα τελευταία λεπτά. Εν τέλη στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι «έκλεψαν» τη νίκη.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα, παίρνοντας το πρώτο της τρίποντο. Είναι μεν μαχητική, το αποδεικνύει σε κάθε αναμέτρησή της, καθώς σκοράρει με άνεση τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας. Παρ’ όλα αυτά έχει πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν, τα οποία δεν της επιτρέπουν να αποσπάσει όσα επιθυμητά αποτελέσματα ιδανικά θα ήθελε, όντας ουραγός του πρωταθλήματος μετά από τις πρώτες πέντε αγωνιστικές, έχοντας μόλις 1 βαθμό.

Μαζατλάν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σάντος Λαγκούνα, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Αγκίρε στο 26’ και το 2-0 ο Ρότσα με πέναλτι στο 45+1’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Γκαρσία στο 49’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Άτλας. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, διατηρώντας σχετικά εύκολα το μηδέν παθητικό.

Μια αντίστοιχη εμφάνιση με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, περνώντας από την έδρα της μαχητικής Μαζατλάν. Δεν θα είναι καθόλου εύκολο το έργο της παρ’ όλο που η αντίπαλός της βρίσκεται στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, καθώς αποτελεί κίνδυνο για κάθε άμυνα και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αδυναμίες που συχνά βγάζει στα παιχνίδια της. Από την άλλη αναμένεται να βρει χώρους, αφού παραμελούν συχνά τα αμυντικά τους καθήκοντα οι γηπεδούχοι, ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα.