9η αγωνιστική

*Ντέρμπι της επαρχίας της Αμβέρσας.

*Μετρούν 7/10 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Άντβερπ δεν έχει υποστεί ήττα από τη Λέουβεν στα πρόσφατα 4 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

*Στο Σούπερ Καπ: Άντβερπ – Μέχελεν 2-1 (1-1 καν. διάρκεια)

Δείτε τα Προγνωστικά Βελγίου

ΜΕΧΕΛΕΝ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη ήττα με σκορ 1-2 εντός έδρας, από τη Λέουβεν, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 2’ ο Θορστέινσον σκόραρε για το 0-1, όμως ο ίδιος παίκτης στο 15’ έχασε πέναλτι. Στο 45+7’ ο Μαζίζ έκανε το 0-2 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 46’ ο Πφλούκε μείωσε σε 1-2 και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μέχελεν δεν έχει βγάλει σταθερότητα από την αρχή της σεζόν, έδειξε σημάδια βελτίωσης, αλλά επέστρεψε στις προβληματικές εμφανίσεις και έρχεται από συνεχόμενες ήττες. Έχασε από τη Λέουβεν (1-2) εντός έδρας στο προηγούμενο, με δύο τέρματα ήδη από το πρώτο ημίχρονο.

Πολλά παράπονα είχε ο Ντεφούρ για τη διαιτησία του αγώνα, επικρίνοντας τις αποφάσεις του VAR. “Δε νομίζω ότι έκαναν καλή δουλειά οι διαιτητές”, δήλωσε μεταξύ άλλων. Νωρίτερα, ηττήθηκε στην έδρα της Σιντ-Τρούιντεν με 2-0, πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση συνολικά.

Τα παραπάνω αποτελέσματα σημειώθηκαν ύστερα από τρεις διαδοχικές νίκες που έφεραν αισιοδοξία στις τάξεις της ομάδας. Τραυματίστηκε σοβαρά ο αμυντικός Μπελγκάλι, θα μείνει εκτός για έξι μήνες, εξακολουθεί να είναι εκτός και ο μπακ Μπολινγκολί με τραυματισμό.

Μέχελεν Στατιστικά

*3/5 αναμετρήσεις είχαν over 2.5 γκολ

*5/8 ματς τελευταία έληξαν με No Goal

*Δέχεται γκολ σε 7/10 τελευταία εντός

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΝΤΒΕΡΠ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα εντός έδρας, με αντίπαλο τη Γάνδη, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 45+1’ ακυρώθηκε τέρμα του Καντούς για τους φιλοξενούμενους. Η Άντβερπ είχε την κατοχή μπάλας συνολικά και περισσότερες φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Άντβερπ δεν είναι πειστική το τελευταίο διάστημα και είναι εμφανές από τα αποτελέσματά της. Μόλις μία νίκη έχει σημειώσει η ομάδα του φαν Μπόμελ σε πέντε αναμετρήσεις, σε πρωτάθλημα και Τσάμπιονς Λιγκ. Έρχεται από το δεύτερο διαδοχικό 0-0 εντός έδρας, αυτή τη φορά είχε αντίπαλο τη Γάνδη στο εξ αναβολής παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής.

Νωρίτερα, “κόλλησε” στο μηδέν με αντίπαλο τη νεοφώτιστη Μόλενμπεεκ (0-0), έχοντας μοιραίο στο ματς τον Γιάνσεν, ο οποίος δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ δύο εκτελέσεις πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο. Μετρά τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες πλέον, σε οκτώ αναμετρήσεις στη Jupiler League.

“Είναι θέμα χρόνου να κερδίσουμε ξανά τέτοια παιχνίδια”, δήλωσε ο Μαρκ φαν Μπόμελ. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός ο Βάινς, που αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού, εκτός και ο χαφ Οντρέικα, ενώ δεν επηρεάζουν οι Ένχελς, Φέρχουλστ. Αμφίβολος ο Ντε Λατ.