*30η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Ζανκτ Γκάλεν – Λωζάνη 2-1, Λωζάνη – Ζανκτ Γκάλεν 0-1

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΩΖΑΝΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Γκρασχόπερς. Σκόραρε ο Νταμπάνλι στο 15′.

Μπήκε με τρομερή όρεξη στην έδρα της Γκρασχόπερς. Δημιούργησε δύο ευκαιρίες και σκόραρε στην τρίτη με κεφαλιά του Νταμπάνλι, μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά. Η Λωζάνη δεν απειλήθηκε σοβαρά σε ολόκληρη τη διάρκεια της μεταξύ τους αναμέτρησης, έκανε το 2Χ2 και πανηγύρισε την τρίτη νίκη της σε τέσσερις αγωνιστικές.

Στο εν λόγω διάστημα ηττήθηκε μόνο από τη Σερβέτ (3-1 εκτός) στις 10 Μαρτίου. Παραμένει αήττητη σε τρεις εντός έδρας αγωνιστικές με απολογισμό 2-1-0: Κράτησε το μηδέν σε μία και σκόραρε συνολικά έξι γκολ. Εξέτισαν την ποινή τιμωρίας τους οι Ντουσέν και Σένε.

ΛΩΖΑΝΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 5/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΖΑΝΚΤ ΓΚΑΛΕΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Λουκέρνη. Ο Βαλτσί έκανε το 1-0 στο 42′. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με Βίλινγκερ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Προηγήθηκε λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και δημιούργησε τις ευκαιρίες για να “κλειδώσει” τη νίκη, προτού πληρώσει την κάκιστη αμυντική λειτουργία της στις καθυστερήσεις.

Άλλους δύο βαθμούς πέταξε μπροστά στο κοινό της η Ζανκτ Γκάλεν, αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές (0-2-2) και πανηγύρισε μόλις μία σε δέκα (τρεις ισοπαλίες, έξι ήττες): Αυτή επί της Λωζάνης Ουσί (1-0 εντός) στις 24 Φεβρουαρίου. Στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της έχει απολογισμό 0-1-3: Δεν σκόραρε στις τρεις, δέχτηκε γκολ σε όλες.