*29η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Βασιλεία – Ζυρίχη 2-2, Ζυρίχη – Βασιλεία 0-0

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΑΣΙΛΕΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Βίντερτουρ. Ο Στίλχαρτ άνοιξε το σκορ στο 40′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με αυτογκόλ του Ντιαμπί στο 85′.

Σώθηκε λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′ η Βασιλεία στην αναμέτρηση με τη Βίντερτουρ, χάρη σε ένα αστείο αυτογκόλ του Ντιαμπί που δεν συνεννοήθηκε σωστά με τον τερματοφύλακά του. Στο 76′ ο Μπάρι είχε δοκάρι με κεφαλιά, ίδια κατάληξη είχε η σουτάρα του Λτάιεφ (25′) για τους φιλοξενούμενους.

Συνεχίζει να προβληματίζει το συγκρότημα του Σελεστίνι, πανηγύρισε μία νίκη σε πέντε αγωνιστικές επί της Ιβερντόν (2-0 εκτός) στις 24 Φεβρουαρίου (μία ισοπαλία, τρεις ήττες). Στο “St. Jakob-Park” συγκέντρωσε μόλις τέσσερις βαθμούς στις ισάριθμες τελευταίες αγωνιστικές, επικράτησε μόνο της Ζανκτ Γκάλεν (1-0) στις 11 Φεβρουαρίου.

ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΖΥΡΙΧΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Λωζάνη Ουσί. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Οκίτα (10′) και Μαρκεσάνο (19′), απάντησε ισάριθμες ο Αϊντίνι (42′, 72′ πεν.).

Δεν αρκούσε η εξαιρετική εμφάνιση και τα δύο γκολ που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο στη Ζυρίχη για να κάμψει την αντίσταση της ουραγού Λωζάνης Ουσί. Είδε την τελευταία να μειώνει λίγο πριν την ολοκλήρωση των 45′ στη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε, ενώ δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Φτάνοντας τους 43 βαθμούς η Ζυρίχη διατηρήθηκε στην 4η θέση της Σούπερ Λιγκ, στο +2 από Ζανκτ Γκάλεν και στο -3 από τη Λουγκάνο. Απογοητεύει μακριά από το σπίτι της γνωρίζοντας έξι ήττες σε επτά αγωνιστικές, διάστημα που επικράτησε της Λουκέρνης (1-0) στις 18 Φεβρουαρίου.