* Όταν σκοράρει η Μαγιόρκα, δεν χάνει από τη Βαλένθια από το 2019 και μετά.

* Στα 6 παιχνίδια από το 2019 στα μισά έχει υπάρξει αποβολή.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΜΑΓΙΟΡΚΑ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη με τη Ράγιο Βαγιεκάνο εκτός (2-2). Πίσω στο σκορ στο 4’ από το γκολ του Άλβαρο Γκαρθία, το ανέτρεψε με Μουρίτσι (44’) και Σάντσεθ (59’), ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Φαλκάο που εκτελέστηκε με επανάληψη.

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία στη Μαδρίτη και μάλιστα με το ίδιο σκορ, αλλά αυτή τη φορά εκτός έδρας. Δικαίως ο Αγκίρε και οι παίκτες του θα αισθάνονται πικραμένοι αφού ως το 90’+12 κρατούσαν τη νίκη, όμως το ματς ήταν τόσο γεμάτο, με φάσεις, με ρυθμό και με δοκάρια, που το αποτέλεσμα κρίνεται μάλλον δίκαιο.

“Πρέπει να δώσουμε αξία στις δύο ισοπαλίες με μια νίκη” δήλωσε ο Αγκίρε, ο οποίος πρόσθεσε πως έχει αρχίσει να βλέπει στην ομάδα κάποια στοιχεία που έψαχνε. Όσον αφορά τις απουσίες της Βαλένθια σχολίασε, “ο αντίπαλος είναι ένα σύνολο δυναμικό και νεανικό, δεν σημαίνουν κάτι οι πολλές ελλείψεις τους”.

Δεν προέκυψε κάποιο νέο πρόβλημα.

Μαγιόρκα Στατιστικά

* Έχει ξεκινήσει μίνι σερί με 3 G/G.

* Έχει σκοράρει μόλις σε 1 από τα 3 εντός που έχει δώσει, στο πιο πρόσφατο, με την Μπαρτσελόνα.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΒΑΛΕΝΘΙΑ

Προηγούμενο ματς: Βαριά ήττα από την Μπέτις με 3-0 εκτός. Άντεξε ως το 41’, όταν ο Ντιαό έκανε το 1-0, δέχτηκε άλλα δύο γκολ στην επανάληψη από Ρόκα (52’) και Εζαλζουλί (85’).

Δεύτερη σερί ήττα, αυτή τη φορά εκτός. Μάλλον κατέβηκε για να αποφύγει αυτό ακριβώς, είχε περισσότερο στο μυαλό να κρατήσει το μηδέν πίσω. Όταν δεν τα κατάφερε, εναλλακτικό πλάνο δεν υπήρχε και παραδόθηκε.

Τρία παιχνίδια μακριά από τη νίκη, βρίσκεται στη μέση της βαθμολογίας αλλά η εικόνα της προβληματίζει. Συγκριτικά με το ξεκίνημα που έκανε ειδικά, κάθε άλλο παρά ανάλογη είναι η συνέχεια.

“Μπορούμε να βρούμε πολλές δικαιολογίες, όπως ότι μας λείπουν παίκτες σε συγκεκριμένες θέσεις, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε πιάσει τελευταία το επίπεδο απόδοσης που μπορούμε” δήλωσε ο Μπαράχα, πετώντας κατά κάποιο τρόπο και το μπαλάκι των ευθυνών στους παίκτες. Ειδικά η ευκολία με την οποία δέχτηκε γκολ από στημένες μπάλες η ομάδα του, τον έκανε να απορεί, “έχουμε παίκτες με ύψος 1,85, δεν έχει εξήγηση αυτό το γεγονός” σχολίασε.

Εξέτισε ο χαφ Αμαλά, επιστρέφουν οι ακραίοι μπακ Κορέια και Φουλκιέ, συνεχίζει ωστόσο με αρκετές σημαντικές απουσίες. Πιο πρόσφατο πρόβλημα, ο βασικός στόπερ Ντιακαμπί, ο οποίος θα χάσει όλον τον προσεχή μήνα.

Βαλένθια Στατιστικά

* Δεν σκόραρε καν στα δύο τελευταία, από ‘κει που μετρούσε 5/6 με τουλάχιστον 1 γκολ στο ενεργητικό της.
* 3/4 over 2,5, αλλά από αυτά μόλις το ένα σε συνδυασμό με G/G.