ΛΟΝΤΡΙΝΑ - ΑΒΑΪ Προγνωστικά

15η αγωνιστική

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα.

ΛΟΝΤΡΙΝΑ

Για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι, η Λοντρίνα παρέμεινε αήττητη, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σέρχιο Σοάρες έπαιξε εκτός έδρας με την Βίλα Νόβα, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 28 λεπτά αγώνα, εν τέλει έφτασε στην ισοφάριση, με το τέρμα του Παουλίνιο, δυο λεπτά πριν το φινάλε.

Έφτασε τους 17 βαθμούς συνολικά και είναι στην 12η θέση, όπου και “συγκατοικεί” με τις Παϊσαντού και Σάο Μπέντο. Στους δυο η διαφορά της από την επικίνδυνη ζώνη. Επικράτησε μόλις μια φορά στα έξι τελευταία εντός της, όπου και μετράει ακόμη δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, εξέτισαν την τιμωρία τους οι Ντουντού (ΜΕ 10/1) και Ζοάο Πάουλο (ΜΕ 2/0) και υπολογίζονται κανονικά. Τραυματίες είναι οι Σίλβιο (ΑΜ 4/1), Λούκας Ραμόν (ΑΜ 2/0), Ρομπέρτο (ΑΜ 14/0) και Πάτρικ Βιεϊρά (ΜΕ 6/1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Βίλα Νόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Interwetten)

ΑΒΑΪ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια η Αβαΐ, μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζενίνιο φιλοξένησε την Γκοϊάς, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 0-1. Δεχόμενη γκολ λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, δεν κατάφερε να φτάσει ποτέ στην ισοφάριση.

Υποχώρησε έτσι στην έκτη θέση με 22 βαθμούς, όσους έχουν και οι Φιγκεϊρένσε και Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, κόντρα στις οποίες υπερτερεί σε γκολ. Επιπλέον, έχει την δεύτερη καλύτερη επίθεση με 22 τέρματα στο ενεργητικό της. Επικράτησε στις τέσσερις από τις έξι τελευταίες εξόδους της, μετρώντας ακόμη μια ισοπαλία και μια ήττα. Εξέτισε ο Μπετάο (ΑΜ 13/0), με τον Αλεμάο (ΑΜ 14/0) να είναι αυτή τη φορά εκτός λόγω τιμωρίας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Γκοϊάς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.