*Στον πρώτο γύρο: Αβαϊ – Λοντρίνα 0-0

*3/5 G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΛΟΝΤΡΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Η Λοντρίνα έχασε εύκολα και άνετα με 2-0 εκτός έδρας από την Μιρασόλ, αφού δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε δέκα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, από τον Ζε Ρομπέρτο, στο 10’ και στο 20’, το δεύτερο με πέναλτι.

Η Λοντρίνα ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Μιρασόλ, χωρίς να καταφέρει να σταθεί ανταγωνιστικά. Επέστρεψε άμεσα στις ήττες μετά τη μία και μοναδική της νίκη στους εννιά τελευταίους αγώνες απέναντι στην Σαμπάιο Κορέα. Μάλιστα αυτή ήταν η έκτη ήττα της σε αυτό το διάστημα!

Τουλάχιστον παίζει στο γήπεδό της, εκεί που κέρδισε το τελευταίο παιχνίδι, μετά από δύο σερί ισοπαλίες, κάτι που σημαίνει πώς είναι αήττητη στα τρία πιο πρόσφατα εντός.

Βέβαια μόνο με νίκες θα έχει ελπίδες παραμονής, αφού παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση, στο -10 από μία θέση παραμονής.

Λοντρίνα Στατιστικά

*Τρία σερί N/G

*10/15 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο πρωτάθλημα.

ΑΒΑΪ

Προηγούμενο ματς: Η Αβαϊ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Μποταφόγκο Σάο Πάουλο, με τέρμα του Γκάμπριελ Ποβέντα στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Αβαϊ πέτυχε πολύ σημαντική νίκη, με 0-1 εκτός έδρας επί της Μποταφόγκο, η οποία και την διατηρεί εκτός ζώνης υποβιβασμού! Αυτή ήταν η πρώτη μετά από τρία παιχνίδια στα οποία είχε δύο ήττες και μία ισοπαλία.

Βέβαια είναι πάντα σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού, αλλά έχει το πλεονέκτημα να παίζει τελευταία απ’ όλες αυτές τις ομάδες, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί εντός αυτής, ακόμη και αν χάσει απόψε.

Πάντως στους οκτώ τελευταίους εκτός έδρας αγώνες της έχασε μόνο στην έδρα της πρωτοπόρου Βιτόρια, αλλά με δύο νίκες και πέντε ισοπαλίες.