* 17η αγωνιστική

ΛΕΤΣΕ

Τέσσερις αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί που «έτρεξε» στο πρωτάθλημα η Λέτσε, στις οποίες σημείωσε τρεις σερί νίκες και μία ισοπαλία. Πιο συγκεκριμένα, αφού επικράτησε των Κοσέντζα (3-2 εκτός έδρας), Κρεμονέζε (2-0 εντός έδρας) και Κάρπι (1-0 εκτός έδρας), και μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Περούτζια (0-0 εντός έδρας), το συγκρότημα του Λιβεράνι επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Μπρέσια (2-1) την προηγούμενη βδομάδα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 25’ με τον Λα Μαντία, προτού οι γηπεδούχοι ισοφαρίσουν στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 49’ με τον Ντοναρούμα. Την ανατροπή των δεδομένων και παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Γκασταλντέλο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. «Θα επενδύσουμε τον Ιανουάριο στο μεταγραφικό παζάρι στην προσπάθεια να βελτιώσουμε ακόμα περισσότερο το υπάρχον ρόστερ», υπογράμμισε στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο πρόεδρος των «λύκων», Σαβέριο Στίτσι Νταμιάνι.

Προηγούμενο ματς: Η Λέτσε γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Μπρέσια για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της Λέτσε σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στον Stoiximan)

Το Λέτσε – Πάντοβα παίζει στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΠΑΝΤΟΒΑ

Ρεπό είχε την προηγούμενη βδομάδα στο πρωτάθλημα η Πάντοβα, η οποία προέρχεται από τρεις σερί ήττες. Πιο συγκεκριμένα, δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Κάρπι (1-0 εντός έδρας), Κοσέντζα (2-1 εκτός έδρας) και Παλέρμο (3-1 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία στις 8 του μηνός οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Μπονατσόλι στο 30’. Δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Τραϊκόφσκι ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 68’ ο Ραίκοβιτς ανέτρεψε τα δεδομένα, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Νεστορόφσκι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. «Οι αναμετρήσεις που ακολουθούν θα επηρεάσουν και την πολιτική μας στο μεταγραφικό παζάρι του χειμώνα. Οι ποδοσφαιριστές μου δουλεύουν σκληρά και με σωστό τρόπο, ωστόσο πιστεύω πως μπορούμε να πετύχουμε ακόμα περισσότερα», είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Πάντοβα, Κλαούντιο Φοσκαρίνι.

Προηγούμενο ματς: Η Πάντοβα γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-1 από την Παλέρμο για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 και GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της Πάντοβα σε όλες τις διοργανώσεις.