*Στον πρώτο γύρο: Καταντζάρο – Κοζέντσα 2-0

*2-3 γκολ στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΚΟΖΕΝΤΣΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Πάρμα. Ο Σίπριεν άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με το καλημέρα (2′), προτού απαντήσει ο Καμπορέζε στο 40′. Με δέκα ολοκλήρωσε η Πάρμα λόγω αποβολής του Μπάλογκ στο 73′.

Έχασε μεγάλη ευκαιρία να αλώσει το “Ennio Tardini” η Κοζέντσα μεσοβδόμαδα. Ξεπέρασε γρήγορα το σοκ από το γρήγορο γκολ της Πάρμα, ανέβασε ρυθμούς και ισοφάρισε στο 40′, ενώ τρία λεπτά αργότερα είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Τουτίνο. Παρουσιάστηκε απειλητική και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά στάθηκε τυχερή στο 80′ όταν ο Μαν σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της με δυνατό σουτ.

Στις επτά τελευταίες αγωνιστικές οι “λύκοι” ηττήθηκαν μόνο από τη Σαμπντόρια (2-1 εντός) στις 23 Φεβρουαρίου (τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες). Πανηγύρισαν μόλις μία φορά το “τρίποντο” στις έξι τελευταίες στο “San Vito-Luigi Marulla” επί της Βενέτσια (4-2), στις υπόλοιπες σημείωσαν δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Εξέτισε ο Φονταναρόσα, επέστρεψαν στην αποστολή οι Βιβιάνι και Τζουκόν.

ΚΟΖΕΝΤΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΑΤΑΝΤΖΑΡΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Μπάρι. Ο Βαντεπούτε έκανε το 1-0 στο 4′, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ιεμέλο στο 78′.

Την κράτησε όρθια ο τερματοφύλακάς της με την έναρξη της αναμέτρησης, προτού ο Βαντεπούτε σκοράρει από απευθείας εκτέλεση φάουλ σε ένα αρκετά ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο. Η Καταντζάρο δέχτηκε ισχυρή πίεση στο δεύτερο από την Μπάρι που κράτησε σε εγρήγορση τον Φουλινιάτι και είχε δοκάρι, προτού ο Ιεμέλο διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα φτάνοντας, παράλληλα, τα δέκα γκολ στη Σέριε Β.

Τρίτη νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές για το συγκρότημα του Βιβαρίνι που παραμένει αήττητο στις έξι τελευταίες (3-3-0). Στις οχτώ τελευταίες εκτός έδρας επικράτησε μόνο των Παλέρμο και Τσιταντέλα με το ίδιο σκορ (2-1), στις υπόλοιπες σημείωσε μία ισοπαλία και πέντε ήττες. Στην αποστολή βρίσκονται οι Μπιάσκι, Σκονιαμίλιο και Βερόλι που εξέτισαν την ποινή τιμωρίας τους.