13η αγωνιστική

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Άουνταξ. Ο Σόσα άνοιξε το σκορ στο 45’ και ο Ρίος το διαμόρφωσε στο 66’.

Το νικηφόρο σερί τεσσάρων αγώνων της Κομπρεσάλ διεκόπη στις 29 του Απρίλη στη Λα Φλορίδα, οπού απέτυχε να σκοράρει για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα, ωστόσο διατηρήθηκε στην κορυφή.

Με απίθανη τριπλή ευκαιρία της Κομπρεσάλ ξεκίνησε το παιχνίδι, αλλά η Άουνταξ ήταν πολύ καλύτερη συνολικά στο παιχνίδι. Έφτανε συχνά στην περιοχή των φιλοξενούμενων, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Κομμένη στα δύο η Κομπρεσάλ, έκανε πολλά λάθη και σε μία από τις πολλές επιθέσεις της Άουνταξ δέχθηκε το καθοριστικό γκολ. Δεν είχε αντίδραση, το δοκάρι και ο κίπερ Ρεκένα κράτησαν χαμηλά το σκορ.

Παραδοσιακά ισχυρή στο υψόμετρο του Ελ Σαλβαδόρ, τρέχει σερί 7-1-0 στο Ελ Κόμπρε σκοράροντας 8 φορές στα τρία τελευταία παιχνίδια.

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/7 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 8/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

Ο’ΧΙΓΚΙΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ουνιόν Εσπανιόλα. Ο Ουρίμπε άνοιξε το σκορ για την Εσπανιόλα στο 23ο λεπτό και ο Μπελμάρ ισοφάρισε για την Ο’Χίγκινς στο 55’.

Σε ανοδική τροχιά τον τελευταίο μήνα η “σελέστε”, πριν την ισοπαλία ξημερώματα πρωτομαγιάς πέτυχε τρία σερί διπλά, τα δύο τελευταία για το πρωτάθλημα σε Λα Καλέρα και Σαντιάγο με την Κατόλικα.

Δραστικά βελτιωμένη, σε σχέση με τις πρώτες εβδομάδες της σεζόν, στο ανασταλτικό κομμάτι, κράτησε το μηδέν στα δύο τελευταία ταξίδια της, αλλά στο ματς με την Εσπανιόλα ήταν τυχερή που πήρε τον πόντο, αφού οι φιλοξενούμενοι ξόδεψαν πολλές ευκαιρίες μέχρι την ισοφάριση της Ο’Χίγκινς με κάθετο παιχνίδι.