10η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 6/8 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Τέσπα Γκούνμα, για το Λιγκ Καπ. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Μούτο (33′), Τατσούτα (40′) και Τοσίμα (45’+2), δεχόμενη απλά τη μείωση στις καθυστερήσεις του ματς.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Κασίβα, μετά από τέσσερα παιχνίδια στα οποία και είχε τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Στο τελευταίο της για το πρωτάθλημα (12/04), η ομάδα του Μασάμι Ιχάρα υποδέχθηκε την Ουράβα, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Αρκετά ανοιχτό το μεταξύ τους, αλλά αμφότερες δεν ήταν ιδιαίτερα εύστοχες στην τελική προσπάθεια. Παρόλα αυτά, ήταν αυτή που χαμογέλασε στο τέλος, βρίσκοντας δίχτυα προς το φινάλε.

Τρίτη νίκη μετά τα οκτώ πρώτα παιχνίδια της στο τρέχων πρωτάθλημα, έχοντας και ματς λιγότερο καθώς “χρωστάει” αυτό με τη Γιοκοχάμα Μαρίνος (29/05). Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 1-3 στην έδρα της Τέσπα Γκούνμα, για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ.

Κασίβα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ροσάτο Κουμαμότο, για το Λιγκ Καπ. Βρήκε δίχτυα με τον Γιοκογιάμα στο 26ο λεπτό.

Την πρώτη της νίκη μετά από έξι παιχνίδια πρωταθλήματος, πανηγύρισε και πάλι η Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Καβάι υποδέχθηκε την Κασίμα, της οποίας και επικράτησε με 4-2. Σε ένα παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, αποδείχθηκε αρκετά πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα, παρότι είχε χάσει και πέναλτι στα μέσα του ημιχρόνου.

Σημαντική νίκη ψυχολογίας, στην προσπάθεια που κάνει για να ανέβει στην κατάταξη, παραμένει ωστόσο αρκετά χαμηλά, με μόλις επτά βαθμούς μέχρι τώρα. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 0-1 στην έδρα της Ροσάτο Κουμαμότο, για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ. Εξέτισε την τιμωρία του ο μέσος Σακαΐγια.