*4η αγωνιστική της τρίτης φάσης των προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022.

*12 εθνικές ομάδες, χωρισμένες σε 2 γκρουπ. Οι 2 πρώτοι από κάθε γκρουπ προκρίνονται στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

*Οι 2 ομάδες που θα τερματίσουν στην 3η θέση του κάθε γκρουπ δίνουν αγώνες μπαράζ μεταξύ τους.

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας στο βαθμολογικό πίνακα, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι η διαφορά τερμάτων.

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 7 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Προκριματικά Μουντιάλ

ΙΑΠΩΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Σαουδική Αραβία, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με πολλές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, οι δύο ομάδες δεν μπορούσαν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα. Αυτό άλλαξε στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Αλ Μπρικάν χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους, σκοράροντας το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού.

Ήταν η 2η της ήττα σε 3 παιχνίδια αυτής της προκριματικής φάσης. Έχει χάσει ήδη έδαφος για τις θέσεις που δίνουν την απευθείας πρόκριση στην τελική φάση του Μουντιάλ του 2022. Είναι 3η, στο -6 από τις Αυστραλία και Σαουδική Αραβία. Με under1.5 γκολ ολοκληρώθηκαν και τα 3 παιχνίδια της σε αυτήν την προκριματική φάση.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Σαουδική Αραβία.

Ιαπωνία Στατιστικά

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην Interwetten)

*Under1.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 3-1 επί του Ομάν, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, με αρκετές ευκαιρίες, πήρε νωρίς κεφάλι στο σκορ, με τον Μαμπίλ στο 9′. Το Ομάν αντέδρασε και βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 28′.  Έκανε το 2-1 με το καλημέρα του 2ου ημιχρόνου (49′)και έκτοτε είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ήταν η 3η διαδοχική της νίκη σε αυτήν την προκριματική φάση. Βρίσκεται στην 1η θέση του γκρουπ της, ισόβαθμη με τη Σαουδική Αραβία. Μετράει 11 σερί νίκες στα προκριματικά του Μουντιάλ του 2022.

Δεν αναφέρονται απουσίες για τους Αυστραλούς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-1 επί του Ομάν.