10η αγωνιστική

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Ριουκιού, για το Λιγκ Καπ. Βρέθηκε πίσω στο 43ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Σουζούκι στο 49′, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 76′.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται στο πρωτάθλημα η Γκάμπα Οσάκα, μετά και το εντός 2-1 επί της Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάνι Πογιάτος φιλοξενήθηκε από την Ουράβα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Δεν έπεισε με την εμφάνιση της, δέχθηκε πίεση αλλά η αντίπαλος ήταν αρκετά άστοχη, με την ίδια να “κλέβει” το τρίποντο προς το φινάλε.

Θέλει να δώσει τώρα συνέχεια στις επιτυχίες και να ανέβει ακόμη περισσότερο στην κατάταξη, ούσα στους 15 βαθμούς μέχρι τώρα. Αήττητη σε τέσσερα εντός, με 3/4 νίκες. Μεσοβδόμαδα, υπέστη ήττα σοκ με 2-1 από την Ριουκιού, για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ.

Γκάμπα Οσάκα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-2 από την Τόσου, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Νόνο στο 11ο λεπτό, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή (30′, 45’+3, 80′). Μείωσε με το πέναλτι του Σουζούκι στο 86′, αλλά δυο λεπτά μετά δέχθηκε και τέταρτο τέρμα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Κασίμα, μετά και τη νίκη με 1-0 επί της Κιότο. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ράνκο Πόποβιτς φιλοξενήθηκε από την Τόσου, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 4-2. Σε ένα παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, μπορεί να ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα, στην πορεία όμως δεν ήταν ικανή να πάρει κάτι καλύτερο.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες στροφές (1-0-3), οπότε και είναι στο -2 από τη σημερινή της αντίπαλο και σε ισοβαθμία με την Κασίβα. Έμεινε με άδεια χέρια στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της, στις 3/4 δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει.