* 13η αγωνιστική

* Goal/Goal τα 8/10 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα κορυφαία Προγνωστικά Στοιχήματος Σήμερα

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Χατάισπορ. Ο Ρίβας (14’) άνοιξε το σκορ για την Χατάισπορ, ο Ζαχά (28’) ισοφάρισε για τη Γαλατασαράι και ο Ζε (55’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ήττα-σοκ, την πρώτη εγχώρια της σεζόν υπέστη η πρωταθλήτρια πριν τη διακοπή, για να αποκτήσει συγκάτοικο στην κορυφή της Super Lig.

Ταξίδεψε απευθείας από το Μόναχο στην ουδέτερη Μερσίν, αλλά δεν μπήκε με την απαραίτητη συγκέντρωση στο παιχνίδι. Βρέθηκε σε ανισορροπία η αμυνά της από αντίπαλο βολέ για να βρεθεί πίσω στο σκορ και μέχρι να ισοφαρίσει σε στατικό, εκμεταλλευόμενη λάθος έξοδο του αντίπαλου κίπερ, δεν είχε απειλήσει.

Ακολούθησε όμως μπαράζ χαμένων ευκαιριών, δύο καθαρές από Ικάρντι, Ακτούρκογλου και δύο δοκάρια στο κλείσιμο του ημιχρόνου και στο ξεκίνημα της επανάληψης. Κόντρα στην ροή του ματς, κόντρα στην έντονη πίεση που άσκησε με την επιστροφή από την ανάπαυλα, σε αντεπίθεση δέχθηκε το δεύτερο γκολ, το οποίο της χάλασε το μυαλό. Δεν είχε υπομονή στην συνέχεια, δεν απείλησε ουσιαστικά με νέα ισοφάριση.

Εντός έδρας όμως το αήττητο σερί για την Super Lig έχει φτάσει στο 20-2-0 μετά την ήττα της περσινής πρεμιέρας!

Με πλήρες οπλοστάσιο η προετοιμασία για το σημερινό παιχνίδι, στο οποίο ο κόουτς Μπουρούκ αναμένεται να παρατάξει ότι καλύτερο διαθέτει με σκοπό να ανακτήσει ρυθμό η ομάδα του ενόψει Μαν. Γιουνάιτεντ, την οποία υποδέχεται την Τετάρτη για την 5η αγωνιστική του Champions League.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

* Σκόραρε 2+ γκολ στα 9/10 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-3) από την Γκαζιαντέπ. Ο Μαξίμ (45+8’) με πέναλτι άνοιξε το σκορ, ο Ντράγκους (45+10’) έκανε το 0-2 και ο Ριάσκος (90+5’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν κατάφερε να σηκώσει κεφάλι ούτε μετά την αλλαγή προπονητή η ομάδα της νότιας ακτής, έχασε και τα δύο παιχνίδια με τον Τεκέ στον πάγκο, έφτασε τις τέσσερις σερί ήττες στην Super Lig για να βρεθεί εντός επικίνδυνης ζώνης.

Πριν δύο εβδομάδες πήρε τα ηνία του αγώνα (73% κατοχή) από νωρίς, αλλά δεν έκανε καθαρές ευκαιρίες απέναντι στο χαμηλό μπλοκ της Γκαζιαντέπ. Ήταν ευάλωτη στις αντεπιθέσεις, αλλά τα δύο γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ήρθαν από λάθος προβολή (πέναλτι) σε στατική φάση και παιδικό λάθος του κίπερ Τασκιράν σε βαθιά μπαλιά αντεπίθεσης. Δίχως ψυχολογία, δίχως ενέργεια επέστρεψε από την ανάπαυλα, διόλου απείλησε για να ξαναμπεί στο ματς.

“Η ατομική επίδοση των παικτών μπορεί να μην ήταν αυτή που θα θέλαμε, αλλά η ευθύνη της ήττας είναι αποκλειστικά δική μου.” δήλωσε ο κόουτς Τεκέ, ο οποίος υποστήριξε ότι υπήρχαν καλά στοιχεία που μπορεί να κρατήσει για την συνέχεια.

Δίχως καταγεγραμμένες απουσίες ταξίδεψε η αποστολή για την Κωνσταντινούπολη.