16η αγωνιστική

*Αήττητη η Φλουμινένσε σε επτά συνολικά εντός με αντίπαλο την Αβαΐ, έχοντας δυο νίκες και πέντε ισοπαλίες. Δεν υπήρχε νικητής στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

*Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Κορίνθιανς, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με τον Μανοέλ στο 15ο λεπτό, ο Κάνο στην πορεία βρήκε δυο φορές το δρόμο προς τα δίχτυα (42′, 71′), με τον Φρεντ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Από ένα νικηφόρο σερί τεσσάρων αγώνων προέρχεται η Φλουμινένσε, σε όλες τις διοργανώσεις. Την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος, η ομάδα του Φερνάντο Ντινίζ υποδέχθηκε την Κορίνθιανς, την οποία και συνέτριψε με 4-0. Εκμεταλλεύτηκε το εκτεταμένο ροτέισον της αντιπάλου και ούσα με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, έφτασε σε αυτή την εντυπωσιακή νίκη, πετυχαίνοντας από δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο.

Τρίτο σερί τρίποντο, μετά και από εκείνα επί των Αβαΐ (2-0 εντός) και τη Μποταφόγκο (0-1 εκτός), που τη φέρνει στην πρώτη εξάδα της κατάταξης. Επικράτησε στα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα ματς που έδωσε μπροστά στο κοινό της, έχοντας παράλληλα και μια ήττα. Το βράδυ της ερχόμενης Τρίτης, θα αντιμετωπίσει την Κρουζέιρο, στη ρεβάνς της νίκης με 2-1 για τους “16” του κυπέλλου.

Το αποψινό παιχνίδι θα είναι και το τελευταίο του επιθετικού Φρεντ, καθώς στα 38 του χρόνια αποφάσισε να “κρεμάσει τα παπούτσια του”. Παράλληλα, ανακοινώθηκε και η λύση της συνεργασίας με τον πορτιέρο Μουριέλ, παρότι είχε συμβόλαιο μέχρι τον ερχόμενο Δεκέμβριο. Δεν αναφέρθηκαν πιθανά αγωνιστικά προβλήματα, ο Ντινίζ θα παρατάξει την ίδια ενδεκάδα σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι.

Φλουμινένσε Στατιστικά

*No Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΕΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Δε Στρόνγκεστ, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Προηγήθηκε στο 23′ με τον Ρίτσαρντσον και τρία λεπτά αργότερα ο Βίκτορ Λουίς διπλασίασε τα τέρματα της. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λίμα στο 52′.

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Σεαρά, μετρώντας από δυο νίκες και ισοπαλίες σε όλες τις διοργανώσεις. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Μαρκίνιος Σάντος υποδέχθηκε τη Δε Στρόνγκεστ, για τους “16” του Κόπα Σουνταμερικάνα, της οποία και επικράτησε με 3-0. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, είχε την επιθετική πρωτοβουλία και έφτασε σε μια δίκαιη νίκη, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα από την αντίπαλό της.

Αποτέλεσμα που σε συνδυασμό με το 1-2 με το οποίο είχε επικρατήσει στη Βολιβία, της χάρισε και την πρόκριση. Στα προημιτελικά θα αντιμετωπίσει τη Σάο Πάολο, σε ένα βραζιλιάνικο εμφύλιο. Στο πρωτάθλημα είναι αήττητη εδώ και έντεκα παιχνίδια (2-9-0), μετά και το εντός 1-1 με την Ιντερνασιονάλ, που τη διατηρεί οριακά εκτός της επικίνδυνης ζώνης. Ηττήθηκε μια φορά στις εννέα πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας ακόμη από τέσσερις νίκες και ισοπαλίες.

Την ερχόμενη Τετάρτη, θα υποδεχθεί τη Φορταλέζα, στη ρεβάνς της ήττα με 2-0 για τη φάση των “16” του κυπέλλου. Ανάρρωσε πλήρως από τον covid-19 ο Μπρούνο Πατσέκο και θα δώσει και πάλι το παρόν. Εκτός είναι ο τραυματίας Έρικ, καθώς και ο Ρίτσαρντσον που συμπλήρωσε κάρτες.