+30

#betarades #στοιχημα

ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ 12 / 04 / 2021

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ EURO 2021

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ

Το Betarades.gr σας παρουσιάζει αναλυτικά τους ομίλους και το πρόγραμμα του Euro 2021. Οι μέρες και οι ώρες όλων των αγώνων και οι διασταυρώσεις μέχρι και τον τελικό!

ΟΜΙΛΟΙ
Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ 8
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
ΤΕΛΙΚΟΣ


Πρόγραμμα Euro 2021: Το Euro 2021 πλησιάζει και όλο το φίλαθλο κοινό της Ευρώπης αδημονεί! Μπορεί να μην διεξήχθη το καλοκαίρι του 2020 και να είναι ακόμη άγνωστο σε ποια χώρα θα γίνουν τα παιχνίδια, μια και το αρχικό σχέδιο για φιλοξενία σε πολλές χώρες φαίνεται να ναυαγεί, ωστόσο έχουμε μπει και επίσημα στην τελική ευθεία. Βόρεια Μακεδονία, Ουγγαρία, Σλοβακία και Σκωτία είναι οι τέσσερις τελευταίες χώρες που πήραν τα εισιτήρια για τα τελικά μέσω των πλέι οφ και πλέον οι όμιλοι έχουν σχηματιστεί.

Αρχικά το Euro επρόκειτο να διεξαχθεί σε δώδεκα πόλεις από ισάριθμες χώρες (Αγία Πετρούπολη, Άμστενταμ, Βουδαπέστη, Βουκουρέστι, Γλασκόβη, Δουβλίνο, Κοπεγχάγη, Λονδίνο, Μόναχο, Μπακού, Μπιλμπάο και Ρώμη). Η πανδημία πιθανόν να αλλάμει τον προγραμματισμό της UEFA, χωρίς, όμως, ακόμη, να υπάρχουν επίσημες ανακοινώσεις.

Κλήρωση Euro 2021

Η κλήρωση, λοιπόν, έγινε τον προηγούμενο Νοέμβριο και σχηματίστηκαν οι έξι όμιλοι. Οι δύο πρώτοι κάθε γκρουπ θα πάρουν την πρόκριση για τα νοκ άουτ τη φάση των “16”, μαζί με τους τέσσερις καλύτερους τρίτους.

Δείτε όλες τις αποδόσεις για το Euro 2021

Οι έξι όμιλοι είναι οι εξής:

Όμιλος Α: Τουρκία, Ελβετία, Ιταλία, Ουαλία
Όμιλος B:  Δανία, Βέλγιο, Ρωσία, Φινλανδία
Όμιλος C: Ολλανδία, Ουκρανία, Αυστρία, Βόρεια Μακεδονία
Όμιλος D Αγγλία, Κροατία, Τσεχία, Σκωτία.
Όμιλος E: Ισπανία, Σουηδία, Πολωνία, Σλοβακία
Όμιλος F: Πορτογαλία, Γαλλία, Γερμανία, Ουγγαρία

Πρόγραμμα Euro 2021

Παρασκευή 11 Ιουνίου
Όμιλος A Τουρκία – Ιταλία 22:00
Σάββατο 12 Ιουνίου
Όμιλος A Ουαλία – Ελβετία 16:00
Όμιλος B Δανία – Φινλανδία 19:00
Όμιλος B Βέλγιο – Ρωσία 22:00
Κυριακή 13 Ιουνίου
Όμιλος C Αγγλία – Κροατία 16:00
Όμιλος C Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία 19:00
Όμιλος D Ολλανδία – Ουκρανία 22:00
Δευτέρα 14 Ιουνίου
Όμιλος D Σκωτία – Τσεχία 16:00
Όμιλος E Πολωνία – Σλοβακία 19:00
Όμιλος E Ισπανία – Σουηδία 22:00
Τρίτη 15 Ιουνίου
Όμιλος F Ουγγαρία – Πορτογαλία 19:00
Όμιλος F Γαλλία – Γερμανία 22:00
Τετάρτη 16 Ιουνίου
Όμιλος Β Φινλανδία – Ρωσία 16:00
Όμιλος A Τουρκία – Ουαλία 19:00
Όμιλος Α Ιταλία – Ελβετία 22:00
Πέμπτη 17 Ιουνίου
Όμιλος C Ουκρανία – Βόρεια Μακεδονία 16:00
Όμιλος Β Δανία – Βέλγιο 19:00
Όμιλος C Ολλανδία – Αυστρία 22:00
Παρασκευή 18 Ιουνίου
Όμιλος E Σουηδία – Σλοβακία 16:00
Όμιλος D Κροατία – Τσεχία 19:00
Όμιλος D Αγγλία – Σκωτία 22:00
Σάββατο 19 Ιουνίου
Όμιλος F Ουγγαρία – Γαλλία 16:00
Όμιλος F Πορτογαλία – Γερμανία 19:00
Όμιλος E Ισπανία – Πολωνία 22:00
Κυριακή 20 Ιουνίου
Όμιλος A Ιταλία – Ουαλία 19:00
Όμιλος A Ελβετία – Τουρκία 19:00
Δευτέρα 21 Ιουνίου
Όμιλος C Ουκρανία – Αυστρία 19:00
Όμιλος C Βόρεια Μακεδονία – Ολλανδία 19:00
Όμιλος B Ρωσία – Δανία 22:00
Όμιλος B Φινλανδία – Βέλγιο 22:00
Τρίτη 22 Ιουνίου
Όμιλος D Κροατία – Σκωτία 22:00
Όμιλος D Τσεχία – Αγγλία 22:00
Τετάρτη 23 Ιουνίου
Όμιλος E Σουηδία – Πολωνία 19:00
Όμιλος E Σλοβακία – Ισπανία 19:00
Όμιλος F Γερμανία – Ουγγαρία 22:00
Όμιλος F παιχνίδι Πορτογαλία – Γαλλία 22:00

Φάση των 16

Σάββατο 26 Ιουνίου
1: 1A v 2C  19:00
2: 2A v 2B 22:00
Κυριακή 27 Ιουνίου
3: 1B v 3A/D/E/F 19:00
4: 1C v 3D/E/F 22:00
Δευτέρα 28 Ιουνίου
5: 2D v 2E 19:00
6: 1F v 3A/B/C 22:00
Τρίτη 29 Ιουνίου
7: 1E v 3A/B/C/D 19:00
8: 1D v 2F 22:00

Προημιτελικά

Παρασκευή 2 Ιουλίου
QF1: Winner 5 v Winner 6 19:00
QF2: Winner 3 v Winner 1 22:00
Σάββατο 3 Ιουλίου
QF3: Winner 4 v Winner 2 19:00
QF4: Winner 7 v Winner 8 22:00

Ημιτελικά

Τρίτη 6 Ιουλίου
SF1: Winner QF1 v Winner QF2 22:00
Τετάρτη 7 Ιουλίου
SF2: Winner QF3 v Winner QF4 22:00

Τελικός Euro 2021

Κυριακή 11 Ιουλίου
Winner SF1 v Winner SF2 22:00

Η αγωνιστική δράση στη μεγάλη διοργάνωση του καλοκαιριού ξεκινά στις 11 Ιουνίου και ολοκληρώνεται έναν μήνα αργότερα, στις 11 Ιουλίου με τον τελικό που!

Η φάση των ομίλων ξεκινά στις 11 Ιουνίου και ολοκληρώνεται στις 23 Ιουνίου. Μετά τον εναρκτήριο αγώνα, η καθημερινή δράση μέχρι τις 23 Ιουνίου θα περιλαμβάνει τρεις αγώνες.

Η φάση των “16” ξεκινά στις 26 Ιουνίου με δύο αγώνες κάθε μέρα και ολοκληρώνεται στις 29 Ιουνίου.

Ακολουθούν δύο ημέρες ρεπό με τα Προημιτελικά να διεξάγονται στις 2 και 3 Ιουλίου.

Τα ημιτελικά διεξάγονται στις 6 και 7 Ιουλίου, με τον τελικό να διεξάγεται τέσσερις ημέρες μετά.

Τηλεοπτικές μεταδόσεις

Η τηλεοπτική μετάδοση των αγώνων του Euro 2021 θα γίνει από τον ANT1. Το συγκεκριμένο κανάλι εξασφάλισε τα τηλεοπτικά δικαιώματα και θα μεταδώσει όλα τα παιχνίδια της διοργάνωσης, από την πρεμιέρα μέχρι και τον τελικό.

Ομάδες Euro 2021

Οι 2ο ομάδες που προκρίθηκαν απευθείας και οι 4 άδειες θέσεις που θα συμπληρώθηκαν από τα playoffs χωρίστηκαν σε 4 γκρουπ δυναμικότητας:

  • Γκρουπ 1: Βέλγιο, Ιταλία, Αγγλία, Γερμανία, Ισπανία, Ουκρανία
  • Γκρουπ 2: Γαλλία, Πολωνία, Ελβετία, Κροατία, Ολλανδία, Ρωσία
  • Γκρουπ 3: Πορτογαλία, Τουρκία, Δανία, Αυστρία, Σουηδία, Τσεχία
  • Γκρουπ 4: Ουαλία, Φινλανδία, Ουγγαρία, Σλοβακία, Σκωτία, Βόρεια Μακεδονία

Τα τέσσερα “μονοπάτια” των playoffs για το Nations League έχουν οριστεί ως εξής:

  • A: Ισλανδία, Βουλγαρία, Ουγγαρία, Ρουμανία
  • Β: Βοσνία, Σλοβακία, Ιρλανδία, Βόρειος Ιρλανδία
  • Γ: Σκωτία, Νορβηγία, Σερβία, Ισραήλ
  • Δ: Γεωργία, Βόρειος Μακεδονία, Κόσσοβο, Λευκορωσία