*Στον Α’ γύρο: Ντόρντρεχτ – Ουτρέχτη Β 3-3

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

*Αήττητο πέντε αγώνων τρέχει η Ντόρντρεχτ απέναντι στην Ουτρέχτη Β (0-2-3).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΟΥΤΡΕΧΤΗ Β

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 2-2 απέναντι στην Ντε Γκράαφτσαπ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Δέχτηκε το πρώτο γκολ νωρίς (8′), αλλά κατάφερε να πετύχει την ανατροπή μέχρι τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (37′, 47′). Ωστόσο, δεν άντεξε και δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις (90+2′).

Μπορεί εδώ και καιρό να παίζει στο ρελαντί και να μην έχει κάποιον ουσιαστικό στόχο, ωστόσο απέναντι στην Ντε Γκράαφτσαπ θύμισε την ομάδα του πρώτου γύρου και έφτασε κοντά σε μια μεγάλη νίκη γοήτρου. Δέχτηκε βέβαια το γκολ στις καθυστερήσεις και αναγκάστηκε να συμβιβαστεί με τον βαθμό. Έτσι, ολοκλήρωσε την χρονιά με μόλις μια νίκη μακριά από την έδρα της, ενώ παράλληλα συμπλήρωσε έντεκα παιχνίδια χωρίς τρίποντο (0-2-9).

Ο τεχνικός Φαν Ντίτερεν δεν θα έχει στην διάθεσή του τον τραυματία κίπερ Χάντελα, τον μέσο Γιένερ που βρίσκεται σε διεθνείς υποχρεώσεις, ενώ αντίθετα εξέτισαν και επιστρέφουν στην αποστολή οι Χάρντλεϊ και Έντχαρτ.

Ουτρέχτη Β Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*Δεν σκοράρει στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΟΡΝΤΡΕΧΤ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Βίλεμ εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ στο 27′, αλλά δέχτηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις (90+3′). Νωρίτερα, η αντίπαλος είχε αστοχήσει και σε πέναλτι (73′).

Βρέθηκε μια ανάσα από μια πολύ σημαντική νίκη γοήτρου, αλλά δέχτηκε την ισοφάριση στο φινάλε του αγώνα με την Βίλεμ και έτσι τερμάτισε οριστικά τέταρτη στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Ξεπέρασε κάθε προσδοκία η φετινή πορεία της, ελπίζει να κάνει την υπέρβαση στα πλέι οφ και να επιστρέψει στην μεγάλη κατηγορία για πρώτη φορά μετά από δέκα χρόνια. Άλλωστε, η ψυχολογία των παικτών της βρίσκεται στα ύψη, είναι χαρακτηριστικό πως δεν έχει ηττηθεί σε κανένα από τα δώδεκα τελευταία παιχνίδια της (8-4-0).

Τραυματίστηκε και δίνεται αμφίβολος ο βασικός στόπερ Τσονγκούι, παραμένουν στα πιτς ο μέσος Ρεμστ και ο επιθετικός Ντε Μπι, ενώ αμφίβολος δίνεται ο φορ Κρίβακ.