21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210‍9237777, Παίξτε Υπεύθυνα

Πρόγραμμα Euro 2020: Το Euro 2020 ολοκληρώνεται την Κυριακή 11 Ιουλίου και πλέον γνωρίζουμε το ζευγάρι του τελικού! Αγγλία εναντίον Ιταλίας σε ένα σχεδόν γεμάτο Γουέμπλεϊ στις 22:00 και όλο το φίλαθλο κοινό αδημονεί για τον μεγάλο αγώνα.

Όλοι οι αγώνες του Euro, όπως φυσικά και ο μεγάλος τελικός, προσφέρονται στη Stoiximan με πολλές επιλογές για στοίχημα! Η διοργάνωση, μετά τις τελικές αποφάσεις τις UEFA, θα διεξαχθεί σε έντεκα πόλεις από ισάριθμες χώρες. Οι πόλεις που θα γίνουν οι αγώνες είναι οι εξής:

  • Άμστερνταμ (Ολλανδία) – Johan Cruijff ArenA
  • Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) – Baku Olympic Stadium
  • Βουκουρέστι (Ρουμανία) – National Arena Bucharest
  • Βουδαπέστη (Ουγγαρία) – Puskás Arena
  • Κοπεγχάγη (Δανία) – Parken Stadium
  • Γκλασκώβη (Σκωτία) – Hampden Park
  • Λονδίνο (Αγγλία) – Wembley Stadium
  • Μόναχο (Γερμανία) – Football Arena Munich
  • Ρώμη (Ιταλία) – Olimpico in Rome
  • Αγία Πετρούπολη (Ρωσία) – Saint Petersburg Stadium
  • Σεβίλλη (Ισπανία) – Estadio La Cartuja
Η κορυφαία εταιρία στοιχημάτων στον πλανήτη
bet365-logo
ΕΓΓΡΑΦΗ
21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210‍9237777, Παίξτε Υπεύθυνα

Κλήρωση Euro 2020

Η κλήρωση, λοιπόν, έγινε τον προηγούμενο Νοέμβριο και σχηματίστηκαν οι έξι όμιλοι. Οι δύο πρώτοι κάθε γκρουπ θα πάρουν την πρόκριση για τα νοκ άουτ τη φάση των “16”, μαζί με τους τέσσερις καλύτερους τρίτους.

Δείτε όλες τις αποδόσεις για το Euro 2020

Οι έξι όμιλοι είναι οι εξής:

Όμιλος Α (Ρώμη/Μπακού): Τουρκία, Ελβετία, Ιταλία, Ουαλία
Όμιλος B (Κοπεγχάγη/Αγία Πετρούπολη)Δανία, Βέλγιο, Ρωσία, Φινλανδία
Όμιλος C (Άμστερνταμ/Βουκουρέστι): Ολλανδία, Ουκρανία, Αυστρία, Βόρεια Μακεδονία
Όμιλος D (Λονδίνο/Γλασκώβη) Αγγλία, Κροατία, Τσεχία, Σκωτία
Όμιλος E (Σεβίλλη/Αγία Πετρούπολη): Ισπανία, Σουηδία, Πολωνία, Σλοβακία
Όμιλος F (Μόναχο/Βουδαπέστη): Πορτογαλία, Γαλλία, Γερμανία, Ουγγαρία

Νικητής Euro 2020

Αγγλία:
1.88
stoiximan-bonus
Ιταλία:
1.93
stoiximan-bonus

Πρόγραμμα Euro 2020 (ανά ημέρα)

Παρασκευή 11 Ιουνίου
Όμιλος A Τουρκία – Ιταλία 22:00 (Ρώμη)
Σάββατο 12 Ιουνίου
Όμιλος A Ουαλία – Ελβετία 16:00 (Μπακού)
Όμιλος B Δανία – Φινλανδία 19:00 (Κοπεγχάγη)
Όμιλος B Βέλγιο – Ρωσία 22:00 Αγία Πετρούπολη)
Κυριακή 13 Ιουνίου
Όμιλος D Αγγλία – Κροατία 16:00 (Λονδίνο)
Όμιλος C Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία 19:00 (Βουκουρέστι)
Όμιλος C Ολλανδία – Ουκρανία 22:00 (Άμστερνταμ)
Δευτέρα 14 Ιουνίου
Όμιλος D Σκωτία – Τσεχία 16:00 (Γλασκώβη)
Όμιλος E Πολωνία – Σλοβακία 19:00 (Αγία Πετρούπολη)
Όμιλος E Ισπανία – Σουηδία 22:00 (Σεβίλλη)
Τρίτη 15 Ιουνίου
Όμιλος F Ουγγαρία – Πορτογαλία 19:00 (Βουδαπέστη)
Όμιλος F Γαλλία – Γερμανία 22:00 (Μόναχο)
Τετάρτη 16 Ιουνίου
Όμιλος Β Φινλανδία – Ρωσία 16:00 (Αγία Πετρούπολη)
Όμιλος A Τουρκία – Ουαλία 19:00 (Μπακού)
Όμιλος Α Ιταλία – Ελβετία 22:00 (Ρώμη)
Πέμπτη 17 Ιουνίου
Όμιλος C Ουκρανία – Βόρεια Μακεδονία 16:00 (Βουκουρέστι)
Όμιλος Β Δανία – Βέλγιο 19:00 (Κοπεγχάγη)
Όμιλος C Ολλανδία – Αυστρία 22:00 (Άμστερνταμ)
Παρασκευή 18 Ιουνίου
Όμιλος E Σουηδία – Σλοβακία 16:00 (Αγία Πετρούπολη)
Όμιλος D Κροατία – Τσεχία 19:00 (Γλασκώβη)
Όμιλος D Αγγλία – Σκωτία 22:00 (Λονδίνο)
Σάββατο 19 Ιουνίου
Όμιλος F Ουγγαρία – Γαλλία 16:00 (Βουδαπέστη)
Όμιλος F Πορτογαλία – Γερμανία 19:00 (Μόναχο)
Όμιλος E Ισπανία – Πολωνία 22:00 (Σεβίλλη)
Κυριακή 20 Ιουνίου
Όμιλος A Ιταλία – Ουαλία 19:00 (Ρώμη)
Όμιλος A Ελβετία – Τουρκία 19:00 (Μπακού)
Δευτέρα 21 Ιουνίου
Όμιλος C Ουκρανία – Αυστρία 19:00 (Βουκουρέστι)
Όμιλος C Βόρεια Μακεδονία – Ολλανδία 19:00 (Άμστερνταμ)
Όμιλος B Ρωσία – Δανία 22:00 (Κοπεγχάγη)
Όμιλος B Φινλανδία – Βέλγιο 22:00 (Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 22 Ιουνίου
Όμιλος D Κροατία – Σκωτία 22:00 (Γλασκώβη)
Όμιλος D Τσεχία – Αγγλία 22:00 (Λονδίνο)
Τετάρτη 23 Ιουνίου
Όμιλος E Σουηδία – Πολωνία 19:00 (Αγία Πετρούπολη)
Όμιλος E Σλοβακία – Ισπανία 19:00 (Σεβίλλη)
Όμιλος F Γερμανία – Ουγγαρία 22:00 (Μόναχο)
Όμιλος F Πορτογαλία – Γαλλία 22:00 (Βουδαπέστη)

Φάση των 16

Σάββατο 26 Ιουνίου

1: Ουαλία – Δανία 19:00 (Άμστερνταμ)

2: Ιταλία – Αυστρία 22:00 (Λονδίνο)

Κυριακή 27 Ιουνίου

3: Ολλανδία – Τσεχία 19:00 (Βουδαπέστη)

4: Βέλγιο – Πορτογαλία 22:00 (Σεβίλλη)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

5: Κροατία v Ισπανία 19:00 (Κοπεγχάγη)

6: Γαλλία v Ελβετία 22:00 (Βουκουρέστι)

Τρίτη 29 Ιουνίου

7: Αγγλία v Γερμανία 19:00 (Λονδίνο)

8: Σουηδία v Ουκρανία 22:00 (Γλασκώβη)

Προημιτελικά

Παρασκευή 2 Ιουλίου
QF1: Ελβετία – Ισπανία 19:00 (Αγία Πετρούπολη)
QF2: Βέλγιο – Ιταλία 22:00 (Μόναχο)
Σάββατο 3 Ιουλίου
QF3: Τσεχία – Δανία 19:00 (Μπακού)
QF4: Ουκρανία – Αγγλία 22:00 (Ρώμη)

Ημιτελικά

Τρίτη 6 Ιουλίου
SF1: Ιταλία – Ισπανία 22:00 (Λονδίνο)
Τετάρτη 7 Ιουλίου
SF2: Αγγλία – Δανία 22:00 (Λονδίνο)

Τελικός Euro 2020

Κυριακή 11 Ιουλίου

Ιταλία – Αγγλία 22:00 (Λονδίνο)

Η αγωνιστική δράση στη μεγάλη διοργάνωση του καλοκαιριού ξεκινά στις 11 Ιουνίου και ολοκληρώνεται έναν μήνα αργότερα, στις 11 Ιουλίου με τον τελικό!

Η φάση των ομίλων ξεκινά στις 11 Ιουνίου και ολοκληρώνεται στις 23 Ιουνίου. Μετά τον εναρκτήριο αγώνα, η καθημερινή δράση μέχρι τις 23 Ιουνίου θα περιλαμβάνει τρεις αγώνες.

Η φάση των “16” ξεκινά στις 26 Ιουνίου με δύο αγώνες κάθε μέρα και ολοκληρώνεται στις 29 Ιουνίου.

Ακολουθούν δύο ημέρες ρεπό με τα προημιτελικά να διεξάγονται στις 2 και 3 Ιουλίου.

Τα ημιτελικά διεξάγονται στις 6 και 7 Ιουλίου, με τον τελικό να πραγματοποιείται τέσσερις ημέρες μετά.

Η κορυφαία εταιρία στοιχημάτων στον πλανήτη
bet365-logo
ΕΓΓΡΑΦΗ
21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210‍9237777, Παίξτε Υπεύθυνα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις

Η τηλεοπτική μετάδοση των αγώνων του Euro 2020 θα γίνει από τον ANT1. Το συγκεκριμένο κανάλι εξασφάλισε τα τηλεοπτικά δικαιώματα και θα μεταδώσει όλα τα παιχνίδια της διοργάνωσης, από την πρεμιέρα μέχρι και τον τελικό.

Ομάδες Euro 2020

Οι 2ο ομάδες που προκρίθηκαν απευθείας και οι 4 άδειες θέσεις που θα συμπληρώθηκαν από τα playoffs χωρίστηκαν σε 4 γκρουπ δυναμικότητας:

  • Γκρουπ 1: Βέλγιο, Ιταλία, Αγγλία, Γερμανία, Ισπανία, Ουκρανία
  • Γκρουπ 2: Γαλλία, Πολωνία, Ελβετία, Κροατία, Ολλανδία, Ρωσία
  • Γκρουπ 3: Πορτογαλία, Τουρκία, Δανία, Αυστρία, Σουηδία, Τσεχία
  • Γκρουπ 4: Ουαλία, Φινλανδία, Ουγγαρία, Σλοβακία, Σκωτία, Βόρεια Μακεδονία

Τα τέσσερα “μονοπάτια” των playoffs για το Nations League έχουν οριστεί ως εξής:

  • A: Ισλανδία, Βουλγαρία, Ουγγαρία, Ρουμανία
  • Β: Βοσνία, Σλοβακία, Ιρλανδία, Βόρειος Ιρλανδία
  • Γ: Σκωτία, Νορβηγία, Σερβία, Ισραήλ
  • Δ: Γεωργία, Βόρειος Μακεδονία, Κόσσοβο, Λευκορωσία
Η κορυφαία εταιρία στοιχημάτων στον πλανήτη
bet365-logo
ΕΓΓΡΑΦΗ
21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210‍9237777, Παίξτε Υπεύθυνα

Δείτε εδώ ποια ειναι τα Κριτήρια Ισοβαθμίας στο Euro