*4η αγωνιστική

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΕΣΤΟΡΙΛ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Εστρέλα. Άνοιξε το σκορ ο Ρονάλντο Ταβάρες στο 47′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Ζοάο Μαρκές στο 67′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λέο Κορντέιρο στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Άμεσα στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Εστορίλ, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 στην έδρα της νεοφώτιστης Εστρέλα. Ισορροπημένη η μεταξύ τους αναμέτρηση, μέτρησε η αποτελεσματικότητα των γηπεδούχων.

Σήμερα υποδέχεται την Μποαβίστα, στην τελευταία μεταξύ τους μάχη στο “António Coimbra da Mota” επικράτησε με 2-1 στις 10 Φεβρουαρίου. Γνώρισε μόλις δύο ήττες στις επτά τελευταίες στο εν λόγω γήπεδο (τέσσερις νίκες, μία ισοπαλία): Τον Οκτώβριο 2017 (3-0) και τον Φεβρουάριο 2022 (3-2).

ΕΣΤΟΡΙΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΟΑΒΙΣΤΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Κάζα Πία. Ο Κλέιτον άνοιξε το σκορ στο 33′, ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι στο 48′ με Πέντρο Μαλχέιρο.

Δέχτηκε πίεση στο πρώτο ημίχρονο απ’ την Κάζα Πία, πάτησε γκάζι στο δεύτερο καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με το ξεκίνημα αυτού κι έχασε ευκαιρίες να ανατρέψει τα δεδομένα στη συνέχεια.

Αήττητη παραμένει η Μποαβίστα μετά το πέρας τριών αγωνιστικών, νωρίτερα είχε επικρατήσει των Μπενφίκα (3-2 εντός) και Πορτιμονένσε (4-1 εκτός). Γνώρισε μόλις δύο ήττες στις εννέα τελευταίες αναμετρήσεις με την Εστορίλ (τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.