*Over 2.5 τα έντεκα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Μπράγκε – Έστερ 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Ούτσικτενς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (21′, αυτ. 43′), για να μειώσει απλά με τον Βέστερμαρκ στο 71ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Έστερ, μετά και τη νίκη 3-0 επί της Έρεμπρο. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σερντάν Τούφεγκτζιτς φιλοξενήθηκε από την Ούτσικτενς, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο σε ένα κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο. Βρήκε χώρους μετά την ανάπαυλα, δημιούργησε φάσεις και απλά μείωσε στο τελικό αποτέλεσμα. Μετά και από αυτή την απώλεια, έμεινε στο -6 από την τρίτη θέση, που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου, τρεις στροφές πριν το φινάλε της σεζόν. Αήττητη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (2-2-0).

Έστερ Στατιστικά

*2-3 Goals τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΜΠΡΑΓΚΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Εσκιλστούνα, για το πρωτάθλημα. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Ροντέν (14′), Τιτί (20′), Ιζουντουεμόι (75′) και Ρέντενστραντ (90’+1).

Την τρίτη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Μπράγκε, μετά και από εκείνες κόντρα σε Σκέβντε (3-2 εντός) και Σούντσβαλ (1-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλέμπερ Σάρενπαα υποδέχθηκε την Εσκιλστούνα, την οποία και συνέτριψε με 4-0. Μπορεί να μην έπιασε το μέγιστο της απόδοσης της, ωστόσο ήταν αρκετά εύστοχη στις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της. Στο +8 πλέον από την επικίνδυνη ζώνη, οπότε και ουσιαστικά είναι αδιάφορη. Ηττήθηκε στα 7/10 τελευταία εκτός της (1-2-7).