*43η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπόρεχαμ Γουντ – Σάουθεντ 1-1

*Έξι σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΟΥΘΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάουθεντ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Κάρντγουελ στο 21’, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Πόλεον στο 76’.

Η Σάουθεντ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ, έβδομη ισοπαλία στους 12 τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη.

Από αυτά τα 12 παιχνίδια, τα έξι έγιναν στο γήπεδό της, με τρεις ισοπαλίες και τρεις νίκες στα πιο πρόσφατα εκεί.

Έχει ανέβει στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζοντας στο -8 την πρώτη επτάδα και θα μείνει με το παράπονο για την αφαίρεση των 10 από την αρχή της σεζόν για οικονομικά προβλήματα, αφού αν δεν υπήρχε, ίσως διεκδικούσε άνοδο.

Σάουθεντ Στατιστικά

*7/8 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*31/45 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν, 11/21 εντός έδρας

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έχασε 1-4 εντός έδρας από την Ντάγκεναμ, σε έναν αγώνα που απλά μείωσε στο τελικό σκορ και όλα τα γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο! Από νωρίς κυνηγούσε στο σκορ και δέχθηκε τέσσερα γκολ από τους Ρις (6’, 24’), Χιλ (33’), Εφιόνγκ (45’), μειώνοντας στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Τσιμάνγκα!

Η Μπόρεχαμ Γουντ ηττήθηκε με 1-4 εντός έδρας από την Ντάγκεναμ, με αυτή να είναι η πέμπτη συνεχόμενη ήττα της, έκτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει.

Επίσης έχει και πέντε σερί ήττες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια μακριά από το γήπεδο της.

Έχει τις τρίτες πιο πολλές ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μόνο η Γιορκ και η Όλνταμ έχουν παραπάνω από αυτήν, γι’ αυτό και είναι σχετικά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Μπήκε πλέον εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -3 από την ομάδα που είναι ακριβώς από πάνω της, στην τελευταία θέση παραμονής.