6η αγωνιστική

*Η Άαρχους επικράτησε και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Λίνγκμπι.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΑΑΡΧΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Οντένσε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο δεύτερο λεπτό με τον Μόρτενσεν, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 38′.

Αήττητη για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η Άαρχους. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ούβε Ρέσλερ φιλοξενήθηκε από την Οντένσε, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Παροτι προηγήθηκε από νωρίς, για ακόμη μια φορά δεν κατάφερε να κάνει σωστή διαχείριση και δέχθηκε την ισοφάριση πριν την ανάπαυλα. Αμφότερες σκόραραν ακόμη μια φορά στο δεύτερο ημίχρονο, όμως τα γκολ τους ακυρώθηκαν από τον VAR για φάουλ.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εντός 2-2 με τη Σίλκεμποργκ, φτάνοντας παράλληλα τους οκτώ βαθμούς στις πέντε πρώτες στροφές. Παραχώρησε δανεικό στη Μπρέντα τον Νορβηγό επιθετικό Σίγκουρντ Χάουγκεν.

Άαρχους Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΛΙΝΓΚΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ράντερς, για το πρωτάθλημα. Σημείωσε το μοναδικό τέρμα στο 86ο λεπτό με τον Γκιτκιάερ.

Άμεση επιστροφή στις επιτυχίες για τη Λίνγκμπι, μετά και την ήττα με 3-0 στην έδρα της Μπρόντμπι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φρέιρ Αλεξάντερσον υποδέχθηκε τη Ράντερς, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Σε ένα ισορροπημένο και με λίγες αξιόλογες στιγμές ματς, είδε τέρμα της να ακυρώνεται λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας, για να πάρει εν τέλει το τρίποντο με γκολ στο φινάλε.

Μετά και από αυτή την επιτυχία, έφτασε τους επτά βαθμούς στις πέντε πρώτες στροφές, οπότε και θα προσπαθήσει τώρα να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα. Εξέτισε την τιμωρία του ο Κολμπέιν Φίνσον και αναμένεται να πάρει φανέλα βασικού.