*36η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Μάαστριχτ – Ντε Γκράαφτσαπ 1-2

*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Μάαστριχτ στα δέκα τελευταία παιχνίδια της απέναντι στην Ντε Γκράαφτσαπ (8-1-1).

✅ Βρείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΤΣΑΠ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Ρόντα εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Δέχτηκε το γκολ από πολύ νωρίς (4′), ωστόσο κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο 85′.

Μπορεί το τελευταίο διάστημα να έχει χαλαρώσει αρκετά την απόδοσή της αφού δεν μπορεί να κυνηγήσει την απευθείας άνοδο, ωστόσο απέναντι στην Ρόντα έκανε καλή εμφάνιση και πήρε δίκαια τον βαθμό. Μπήκε σχετικά μουδιασμένα και το γρήγορο γκολ της γηπεδούχου την αιφνιδίασε, ωστόσο στην επανάληψη είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων ανεβάζοντας την απόδοσή της, με αποτέλεσμα να βρει το γκολ της ισοφάρισης λίγο πριν το τέλος.

Με αφορμή την καλή πρόσφατη παράδοση απέναντι στην Μάαστριχτ, θέλει να δώσει συνέχεια στο μίνι αήττητο σερί που τρέχει (1-1-0). Τιμωρημένος ο βασικός χαφ Μπριτάιν, τραυματίες παραμένουν ο εξτρέμ Μαχί, οι στόπερ Χίλεν και Λάμερς, αλλά και ο φορ Ράτερινκ. Τέθηκε νοκ άουτ ο φορ Σόιντχενς.

Ντε Γκράαφτσαπ Στατιστικά

*8/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΑΑΣΤΡΙΧΤ

Προηγούμενο ματς: Πήρε το 1-1 απέναντι στην Βίλεμ εντός έδρας την προηγούμενη εβδομάδα. Ευτύχησε να προηγηθεί από νωρίς (11′), αλλά δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις (90+3′).

Έμεινε όρθια και πήρε την ισοπαλία από την Βίλεμ την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ. Στην συνέχεια οπισθοχώρησε και δέχτηκε μεγάλη πίεση, με την αντίπαλο να πιέζει ασφυκτικά και να βρίσκει την ισοφάριση λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Ο βαθμός που απέσπασε την κρατά ολοζώντανη στο κόλπο των πλέι οφ, αφού βρίσκεται στο +2 από την δέκατη θέση. Η ομάδα του Φερμπέρν δείχνει να έχει φορμαριστεί στο πιο κατάλληλο σημείο και παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια της (5-1-0). Πάντα εκτός ο μπακ Σι, αμφίβολοι ο μπακ Λαμπίλ και ο εξτρέμ Τασί.