3η αγωνιστική (εξ αναβολής)

*Η Σλασκ Βρότσλαβ επικράτησε και στα δυο πιο πρόσφατα παιχνίδια με αντίπαλο την Πογκόν.

*2-3 Goals τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Πολωνίας

ΠΟΓΚΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Λοντζ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Πογκόν, μετά και από εκείνη κόντρα στη Ραντόμιακ (0-2 εντός). Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, η ομάδα του Γενς Γκούσταφσον φιλοξενήθηκε από τη Λοντζ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Ισορροπημένο το μεταξύ τους, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις λεπτομέρειες και από ένα τέρμα στις καθυστερήσεις.

Από δυο νίκες και ήττες ο απολογισμός της λοιπόν στα τέσσερα πρώτα παιχνίδια της. Είχε ένα δεκαήμερο χωρίς υποχρεώσεις, έτσι ώστε να μαζέψει δυνάμεις και να λύσεις τις όποιες αδυναμίες της. Δεν παύει όμως να αντιμετωπίζει απουσίες ο Σουηδός τεχνικός.

Πογκόν Στατιστικά

*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 8/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΛΑΣΚ ΒΡΟΤΣΛΑΒ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Βίντλες Λοντζ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Ναουέλ Λέιβα στο 12ο λεπτό και στο 80′ ο Πάλουσεκ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Σλασκ Βρότσλαβ έρχεται από δυο σερί νίκες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάτσεκ Μάγκιερα φιλοξενήθηκε από τη Βίντλες Λοντζ, από την έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό, επικρατώντας με 0-2. Σε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι, ευτύχησε να προηγηθεί από νωρίς και στην πορεία δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από την αντίπαλο της, “κλειδώνοντας” παράλληλα του τρίποντο στο φινάλε.

Είχε προηγηθεί αυτή επί της Λεχ Πόζναν (3-1 εντός), φτάνοντας παράλληλα τους επτά βαθμούς στις πέντε πρώτες στροφές. “Ξέρουμε ότι η Πογκόν είναι μια δυνατή ομάδα. Θα είναι ένα δυνατό τεστ για εμάς. Θα χρειαστεί να φτάσουμε το ανώτατο επίπεδο και είμαστε διατεθειμένοι γι’ αυτό. Θέλουμε ακόμη ένα τρίποντο και αν παίξουμε σωστά θα τα καταφέρουμε”, δήλωσε ο αμυντικός Πετκόφ.