*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Σούντσβαλ – Έρεμπρο 2-2

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΕΡΕΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Έστερ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 29′ και οκτώ λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 53′.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Έρεμπρο, μετά και από τη συντριβή με 4-1 από τη Χέλσινγκμποργκ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρίστιαν Γιέντλερ φιλοξενήθηκε από την Έστερ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-0. Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση της, βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο πριν από την ανάπαυλα, ενώ με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου δέχθηκε την τελική “μαχαιριά”. Μετά και από αυτή την απώλεια, βρίσκεται στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού και προσπαθεί να κάνει το βήμα παραμονής. Αήττητη στα έντεκα τελευταία εντός της, έχοντας πέντε νίκες και έξι ισοπαλίες.

Έρεμπρο Στατιστικά

*Over 2.5 τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Μπράγκε, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Πίχκα στο 27′, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (52′, 62′).

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα έμεινε για τέταρτο σερί ματς η Σούντσβαλ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάγκλας Γιάκομπσεν υποδέχθηκε τη Μπράγκε, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-2. Αν και ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στα μέσα ενός ισορροπημένου πρώτου ημιχρόνου, εν τέλει δέχθηκε την ανατροπή με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, χωρίς να είναι ικανή να αντιδράσει. Εστω και οριακά είναι εντός επικίνδυνης ζώνης, δίνοντας μεγάλη μάχη για να αποφύγει τα χειρότερα στο φινάλε της σεζόν. Αγνοεί το διπλό στις οκτώ τελευταίες εξόδους της (0-3-5).