Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΣΕΑΡΑ

Την πρώτη της ήττα μετά από τέσσερα παιχνίδια υπέστη και πάλι η Σεαρά, η οποία μετρούσε δυο νίκες και δυο ισοπαλίες μέχρι τότε. Την προηγούμεννη αγωνιστική, η ομάδα του Σέρχιο Σοάρες φιλοξενήθηκε από την Παϊσαντού, από την οποία και γνώρισε την ήττα με 2-0, κυνηγώντας το σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Απογοήτευση στο στρατόπεδο της ομάδας, καθώς η Σεαρά αγνοεί τη νίκη εδώ και τρία παιχνίδια πλέον, ενώ με την ήττα της αυτή, είδε τη διαφορά της από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Βάσκο, να ανοίγει στους πέντε βαθμούς. Παράλληλα έχασε την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί την “γκέλα” της Βάσκο (1-1 με την Σαμπάιο) και να μειώσει τη μεταξύ τους διαφορά. Εφτά νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στα οκτώ τελευταία, έχοντας δεχθεί μόλις δυο τέρματα. Στο αποψινό παιχνίδι με την Κλαμπ Ρεγκάτας αναμένεται να κάνει το ντεμπούτο του ο Μαϊκόν Σίλβα (ΑΜ), ενώ στη διάθεση του προπονητή του είναι και πάλι ο Ρίτσαρντσον, που επιστρέφει από την τιμωρία του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Παϊσαντού για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΚΛ. ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και τέσσερις αγωνιστικές η Κλαμπ Ρεγκάτας, η οποία μετράει δυο ισοπαλίες και δυο ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μασόλα Τζούνιορ φιλοξένησε την Λοντρίνα, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1, δεχόμενη γκολ στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης. Αξίζει να σημειωθεί ωστόσο πως οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 73ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ματέους Γκαλντεζάνι. Παρά την ήττα της αυτή, η Κλαμπ Ρεγκάτας παραμένει στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, όπου και ισοβαθμεί με την Μπραζίλ ντε Πελότας, έχοντας αμφότερες από 33 βαθμούς. Ωστόσο σε περίπτωση νίκης απόψε έχει την ευκαιρία να αποσπαστεί από την Μπραζίλ ντε Πελότας, η οποία έχει και ένα παιχνίδι περισσότερο. Παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της, όπου και μετράει τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Λοντρίνα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα οκτώ από τα εννέα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.