* 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου για το Ολυμπιακό Τουρνουά.

* Βαθμολογία ομίλου: Βραζιλία 3, Ακτή Ελεφαντοστού 3, Σαουδική Αραβία 0, Γερμανία 0

* Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στα προημιτελικά

* Κεκλεισμένων των θυρών.

ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σούπερ Βραζιλία στην πρεμιέρα της Πέμπτης, “jogo bonito” από τους παίκτες του Ζαρντίν και το τελικό 4-2 επί της Γερμανίας είναι πολύ φτωχό για τις ευκαιρίες που δημιούργησαν!!!

Εκρηκτικό το ξεκίνημα της “σελεσάο” με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Ρισάρλισον, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ μέχρι το 30′ και ενδιάμεσα είχε ένα χαμένο ανεπανάληπτο τετ α τετ! “Σκορποχώρι” η άμυνα των Γερμανών, κάθε επίθεση της Βραζιλίας “μύριζε” γκολ. Ο Κούνια νικήθηκε από την άσπρη βούλα στο 45+2′ και οι δύο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα με το 3-0.

Η Γερμανία μείωσε στο 57΄με τον Αμίρι, αλλά έξι λεπτά αργότερα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο αρχηγός των “πάντσερ” Άρνολντ. Οι Βραζιλιάνοι συνέχισαν να φτιάχνουν φάσεις κατά βούληση, αλλά ήταν επιπόλαιοι στα τελειώματα. Ο Άκε έκανε από το πουθενά το 3-2 για τη Γερμανία, αλλά ο Παουλίνιο έκλεισε το σκορ στο 95′. Με μεγαλύτερη προσοχή στην τελική πάσα οι παίκτες του Ζαρντίν θα μπορούσαν να πάρουν εκδίκηση για την 7αρα του Μουντιάλ το 2014.

Προηγούμενο ματς: Βραζιλία – Γερμανία 4-2

ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (Δες το στην Bet365)

* Over 2.5 και τα πέντε τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με το δεξί μπήκε στο Ολυμπιακό τουρνουά η Ακτή Ελεφαντοστού, έκανε το χρέος της την Παρασκευή επικρατώντας της Σαουδικής Αραβίας, δηλαδή του ξεκάθαρου αουτσάιντερ σε έναν πολύ ισχυρό όμιλο.

Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ των Αράβων στο 39′, ο Αλ-Νταουσαρί ισοφάρισε όμως πριν το ημίχρονο. Ισορροπημένο γενικά το παιχνίδι σε κατοχή και ευκαιρίες, οι Ιβοριανοί αποδείχθηκαν πιο αποτελεσματικοί στην επανάληψη, με τον Φρανκ Κεσί της Μίλαν να γράφει το 2-1 στο 66′, από ασίστ του Ντιαλό της Γιουνάιτεντ.

Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ντουμπιά, που είχε μπει ως αλλαγή στο 92′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη, για βίαιη συμπεριφορά.

Προηγούμενο ματς: Ακτή Ελεφαντοστού – Σαουδική Αραβία 2-1