Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΜΠΟΤΟΣΑΝΙ

Την δεύτερη ήττα της στα τρία τελευταία παιχνίδια της υπέστη η Μποτοσάνι, μετά και από το “διπλό” στην έδρα της Κονκόρντια (0-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λέο Γκροζάβου φιλοξενήθηκε από την Κραϊόβα, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0, δεχόμενη γκολ στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς στο 38ο λεπτό αποβλήθηκε ο Μπορντεϊάνου, με απευθείας κόκκινη κάρτα. Μετά και από αυτή την ήττα της, η Μποτοσάνι βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 16 βαθμούς μετά από δέκα παιχνίδια και “συγκατοικεί” παράλληλα με τη σημερινή της αντίπαλο. Με 18 τέρματα στο ενεργητικό της, όσα έχει και η Κλουζ, διαθέτει την καλύτερη επιθετική γραμμή της κατηγορίας. Δυο νίκες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα. Με δυο αγωνιστικές και με χρηματικό πρόστιμο τιμωρήθηκε ο Μπορντεϊάνου για την αποβολή του στην αναμέτρηση με την Κραϊόβα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Κραϊόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΟΥΚΟΥΡ.

Από ήττα προέρχεται ωστόσο και η Ντιναμό, η οποία ηττήθηκε και πάλι μετά από δυο αγωνιστικές, όπου και μετρούσε μια νίκη και μια ισοπαλία. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Ιοάν Αντόνε φιλοξένησε την Κονκόρντια, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1, δεχόμενη γκολ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου. Αυτή ήταν και η πρώτη της ήττα μπροστά στο κοινό της. Βρίσκεται στην τέταρτη θέση, όπου και μετράει 16 βαθμούς μετά από δέκα παιχνίδια και “συγκατοικεί” με τη σημερινή της αντίπαλο. Θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, ωστόσο κόντρα στην Μποτοσάνι δεν αναμένεται να έχει εύκολο έργο. Μια νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Σύμφωνα με δημοσιεύματα της χώρας, σε περίπτωση που η Ντιναμό δεν κερδίσει σήμερα, ο Αντόνε αναμένεται να αποτελέσει παρελθόν από τον πάγκο της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Κονκόρντια για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.