*13η αγωνιστική

*H Βίλα Νόβα είναι αήττητη εντός έδρας με την Οπεράριο, έχοντας μία νίκη και μία ισοπαλία.

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Βίλα Νόβα έχασε μία μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, έκανε αρκετές φάσεις, αλλά τελικά έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας με τέρμα του Ανσέλμο Ραμόν στο 77ο λεπτό.

Η Βίλα Νόβα ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, αν και η εμφάνιση της ήταν τέτοια που άξιζε κάτι περισσότερο. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ήττα της χωρίς να σκοράρει, τέταρτη στις εφτά τελευταίες αναμετρήσεις που δεν έχει πετύχει κάποια νίκη. Και ειδικά στο γήπεδό της δεν κερδίζει και δεν σκοράρει εδώ και τέσσερις αγώνες, αν και η πιο πρόσφατη ήττα της εκεί ήταν η πρώτη στο εθνικό πρωτάθλημα.

Εχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, εφτά σε 12 αγώνες, αλλά και μόλις μία νίκη, κάτι που την διατηρεί εντός ζώνης υποβιβασμού, ούσα πλέον ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, στο -3 από τις θέσεις παραμονής. Όμως σε ένα πρωτάθλημα που οι νίκες μετρούν ως πρώτο κριτήριο ισοβαθμίας, οι αρκετές ισοπαλίες ίσως της κοστίσουν!

Ο προπονητής της, Ντάντο Καλκαβάντι, ακόμη ψάχνει την πρώτη του νίκη στον πάγκο της, ενώ οι οπαδοί της ομάδας έκαναν μία επίσκεψη σε μία προπόνηση για να «τρίξουν τα δόντια» στους παίκτες και τον τεχνικό της ομάδας.

Τραυματίες και απόντες είναι ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Πέντρο Καμπανέλι, ο αμυντικός Αλισον Κασιάνο και ο επιθετικός Βίκτορ Αντράντε, με τον τελευταίο να χάνει το υπόλοιπο της σεζόν. Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Ραφίνια.

Βίλα Νόβα Στατιστικά

*Εχει οκτώ σερί under 2,5.

*Εχει οκτώ συνεχόμενα under 2,5 εντός έδρας, 6/6 στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει πέντε σερί N/G, 5/6 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΟΠΕΡΑΡΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Οπεράριο έχασε 0-1 εντός έδρας από την Μπαϊα, με το γκολ να το δέχεται σχετικά αργά, από τον Μούνι στο 81ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις και ευκαιρίες, ούσα η ίδια λίγο πιο επιθετική και απειλητική.

Η Οπεράριο ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Μπαϊα, γνωρίζοντας τρίτη ήττα στους τέσσερις τελευταίους αγώνες της. Μακριά από την έδρα της πάντως κέρδισε για πρώτη φορά στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της, με τέσσερις ήττες σε οκτώ παιχνίδια, στα αμέσως προηγούμενα.

Καταφέρνει να διατηρείται στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, είναι μάλιστα στην όγδοη θέση του, αλλά από πλευράς βαθμών είναι πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, σε απόσταση βολής, στο +3, απ’ ότι στην πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, από την οποία βρίσκεται στο -4!

Από την σημερινή αναμέτρηση θα λείψουν κάποιοι τραυματίες, όπως οι Ραφαέλ Μπονφίμ (ΑΜ), Λεαντρίνιο (ΜΕ), Ρέινα (ΜΕ), Καλίλ (ΕΠ), οι οποίοι πάντως απουσιάζουν εδώ και καιρό, ενώ πιο πρόσφατα χτύπησαν και θα λείψουν και οι Αλεμάο (ΑΜ), Ραφαέλ Χοράο (ΜΕ) και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Τάλες.