*2-3 Goals τα 4/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Οντένσε – Βέιλε 1-2, Βέιλε – Οντένσε 0-1

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Οντένσε – Βέιλε 0-1

ΒΕΪΛΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Λίνγκμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 38ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 49′ με τον Ονουγκά.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της η Βέιλε, στα οποία και είχε από δυο ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ιβάν Πρέλετς φιλοξενήθηκε από τη Λίνγκμπι, με την οποία έμειναν στο 1-1. Αδικείται από αυτό το τελικό αποτέλεσμα, καθώς σε γενικές γραμμές ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο. Βρέθηκε πίσω λίγο πριν την ανάπαυλα, ισοφάρισε όμως με την επιστροφή από τα αποδυτήρια και μπορούσε το κάτι παραπάνω στην πορεία.

Πρώτο βαθμός μετά τις δυο ήττες που προηγήθηκαν από Ράντερς (1-2 εντός) και Χβίντοβρε (2-1 εκτός), οπότε και παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης, στο -2 από την παραμονή και τη σημερινή της αντίπαλο. Επικράτησε μια φορά στα πέντε τελευταία εντός της (1-2-2). Εκτίει τιμωρία ο Κόλινγκερ, καθώς συμπλήρωσε κάρτες.

Βέιλε Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΝΤΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Χβίντοβρε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 (33′, 82′), για να μειώσει με τον Έιντουμ στο 85ο λεπτό.

Μακριά από τις επιτυχίες παραμένει εδώ και έξι παιχνίδια η Οντένσε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σόρεν Κρογκ υποδέχθηκε τη Χβίντονβρε, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Για ακόμη μια φορά προβλημάτισε με την εμφάνιση μπροστά στο κοινό της και βρέθηκε δίκαια πίσω με 0-2, πριν μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα, αν και στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο απαιτητική.

Τέταρτη ισοπαλία σε αυτό το σερί που “τρέχει”, έχοντας και δυο ισοπαλίες Λίνγκμπι (0-0 εκτός) και Ράντερς (2-2 εκτός). Βρίσκεται έτσι στην τέταρτη θέση των πλέι άουτ, ούσα στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Αλώβητη στις εννέα τελευταίες εξόδους της, στις οποίες πήρε τέσσερις φορές το διπλό.