*Η Βάρναμο επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Χάμαρμπι.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Χάμαρμπι – Βάρναμο 0-2

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΒΑΡΝΑΜΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Κάλμαρ για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Ζελίκοβιτς (πεν. 2′), Ένγκβαλ (52′) και Νέστρεμ (69′), δεχόμενη απλά τη μείωση στο 70ο λεπτό.

Την τέταρτη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Βάρναμο, μετά και από εκείνες κόντρα σε Μιάλμπι (2-3 εκτός), Νόρκεπινγκ (2-1 εντός) και Γκέτεμποργκ (1-3 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κιμ Χέλμπεργκ φιλοξενήθηκε από την Κάλμαρ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-3. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, με την ίδια να είναι ανώτερη και να παίρνει σαφές προβάδισμα. Έκανε περισσότερο διαχείριση στη συνέχεια, δεχόμενη απλά τη μείωση.

Έφτασε έτσι τις 6/7 νίκες στα τελευταία παιχνίδια της, ούσα στα μέσα της κατάταξης, χωρίς κάποιο ουσιαστικά κίνητρο. Ηττήθηκε μια φορά τα πέντε πιο πρόσφατα εντός της (3-1-1).

Βάρναμο Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα δυο τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΧΑΜΑΡΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Σίριους, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Μπεσάρα (40′) και Ντουκάνοβιτς (60′), για να δεχθεί την ισοφάριση στο φινάλε (90’+2, 90’+5).

Αήττητη παρέμεινε για πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι η Χάμαρμπι, έχοντας μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Σίριους, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, ευτύχησε να πάρει σαφές προβάδισμα με τη συμπλήρωση μιας ώρας. Προσπάθησε να κάνει περισσότερο διαχείριση στη συνέχεια, όμως η έλλειψη συγκέντρωσης έφερε την ισοφάριση με δυο γκολ στις καθυστερήσεις.

Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του Μαρτί Σιφουέντες, ο οποίος συμφώνησε να συνεχίσει την καριέρα του στην αγγλική ΚΠΡ. Διατηρείται έτσι σταθερά στο πρώτο μισό της κατάταξης, στο -2 από τη σημερινή της αντίπαλο. Αλώβητη στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-2-0), στις οποίες κράτησε και ανέπαφη την εστία της. Χρέη υπηρεσιακού ο Ούγγρος Άμπελ Λόριντς.