*Φάση των “16” του Κυπέλλου Ισλανδίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Στο πρωτάθλημα: Ακράνες – Μπρέινταμπλικ 1-5

*GG & over 2,5 στα εννέα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΚΡΑΝΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Χαφνάρφιορντουρ. Στο 49′ ο Μπαρταλστόβου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, απάντησε ο Βίλιαμσον στο 76′. Ένα λεπτό αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα.

Η Ακράνες πλήρωσε την αναποτελεσματικότητά της με αντίπαλο την Χαφνάρφιορντουρ την προηγούμενη βδομάδα, πετώντας δύο βαθμούς στην έδρα της (1-1). Πήρε τον δεύτερο ρόλο στην αναμέτρηση αναγκάζοντας σε τέσσερις αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα, σίγουρα άξιζε κάτι περισσότερο.

Παραμένει δίχως νίκη σε τρεις αγωνιστικές (0-2-1) και στους οχτώ βαθμούς που την διατηρούν στη 10η θέση. Εντός έδρας γνώρισε τρεις ήττες σε τέσσερις αναμετρήσεις (μία ισοπαλία), δεν σκόραρε στις δύο και δέχτηκε συνολικά έντεκα γκολ.

ΑΚΡΑΝΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*Δέχτηκε γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-0) της Ρέικιαβικ. Σκόραραν οι Έιναρσον (24′), Γκούνλαουγκσον (39′ πεν.), Τόρβαλντσον (55′) και Σβάντορσον (59′).

Πρωτοπόρος και στο +11 από τους διώκτες της παραμένει η Μπρέινταμπλικ στην κορυφαία κατηγορία ποδοσφαίρου της Ισλανδίας. Μεσοβδόμαδα προσπέρασε πανεύκολα το εμπόδιο της Ρέικιαβικ σκοράροντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο για το τελικό 4-0 στο “Kópavogsvöllur”.

Αποτελεί μακράν την ποιοτικότερη και σταθερότερη ομάδα, κάτι που φαίνεται αφενός από τα αποτελέσματα, αφετέρου από τις εμφανίσεις που πραγματοποιεί. Πανηγύρισε τη νίκη στις 4/5 τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις σκοράροντας τουλάχιστον από δύο γκολ στις τέσσερις. Στις πέντε τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Ακράνες πανηγύρισε ισάριθμες νίκες.