*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών (το 75% της χωρητικότητας του γηπέδου).

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Ανόρθωση – Εθνικός Άχνας 2-1

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τον Εθνικό Άχνας, μετά και την ήττα από τον Απόλλωνα Λεμεσού (0-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νταβίδ Μπαντία φιλοξενήθηκε από την ΠΑΕΕΚ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Πήρε σχετικά νωρίς και παρότι δέχθηκε πίεση από την αντίπαλό της, εκμεταλλεύτηκε τους κενούς χώρους που βρήκε και στα τελευταία λεπτά “κλείδωσε” το διπλό.

Κάπως έτσι, έφτασε τους οκτώ βαθμούς και παραμένει στην τελευταία θέση της κατάταξης. Ηττήθηκε στα τέσσερα από τα έξι φετινά εντός της, μετρώντας ακόμη από μια νίκη και ισοπαλία. Τραυματίστηκαν κόντρα στην ΠΑΕΕΚ οι Χολ και Αμπντουλάγιεφ, με τον πρώτο να έχει ελπίδες να αγωνιστεί απόψε, όμως η συμμετοχή του θα κριθεί την τελευταία στιγμή. Συμπλήρωσε κάρτες ο Τολεμές. Χριστοδούλου και Μπογκαντίνοφ μάχονται για τη θέση κάτω από τα δοκάρια. Κόντρα στη Δόξα (03/01), θα εκτίσει ο Ταράσοβς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της ΠΑΕΕΚ, για το πρωτάθλημα. Πήρε το προβάδισμα στο 25′ με τον Ντολεζάλ, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 87′ ο Τολεμές.

Εθνικός Άχνας Στατιστικά

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα έξι τελευταία παιχνίδια του, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Interwetten)

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του, στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τη νίκη πανηγύρισε και πάλι εντός συνόρων η Ανόρθωση, μετά από τρεις αγωνιστικές με μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια υποδέχθηκε τη Δόξα Κατωκοπιάς, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που ήταν το καλύτερο της φέτος, αν και έχασε πέναλτι, έφτασε σε μια δίκαιη και άνετη επικράτηση, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 16 βαθμούς και είναι στην έκτη θέση, μαζί με Ολυμπιακό Λευκωσίας και ΑΠΟΕΛ, με τον πρώτο να έχει και παιχνίδι περισσότερο. Ηττήθηκε στις τέσσερις από τις πέντε τελευταίες εξόδους της (1-0-4). Στόχος απόψε είναι το δεύτερο σερί τρίποντο, έτσι ώστε να “κλείσει” την ψαλίδα που έχει από τις πιο πάνω θέσεις. Στη διάθεση του Κετσπάγια είναι και πάλι ο Ρισβάνης, που εξέτισε, και ο Αντωνιάδης, ο οποίος νιώθει καλύτερα μετά και τον τραυματισμό του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Δόξα Κατωκοπιάς, για το πρωτάθλημα. Έχασε πέναλτι στο 26′ με τον Πόποβιτς, προηγήθηκε με τον Ντέλετιτς στο 38′, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ουάρντα, με πέναλτι στο 55ο λεπτό.

Ανόρθωση Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.