Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΑΚΙΛΙΖ

Άμεση επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Ακιλίζ, καθώς μετά το μεγάλο «διπλό» στην έδρα της Χέλμοντ (2-1), γνώρισε την επίσης εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη ΦΚ Αϊντχόφεν. Με αυτογκόλ πίσω από το 21’, η αντίπαλος διπλασίασε τα τέρματα της στο 66’, για να μειώσει απλά στο 80’ με εύστοχο πέναλτι από τον Χέντρικς. Στο 1-0-3 το ρεκόρ της στις φετινές αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα, θεωρείται ένα από τα μεγάλα φαβορί για τον απευθείας υποβιβασμό. Βρίσκεται στη 18η θέση της κατάταξης, έχοντας όμως ένα παιχνίδι λιγότερο. Υποδέχεται σήμερα την Μάαστριχτ η οποία προέρχεται από θετικά αποτελέσματα και το έργο της δεν είναι καθόλου εύκολο. Στο μοναδικό παιχνίδι που έδωσε στην έδρα της ηττήθηκε με 2-1 από την Μπρέντα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη ΦΚ Αϊντχόφεν.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 μετράει η Ακιλίζ στα φετινά της παιχνίδια της στο πρωτάθλήμα.

ΜΑΑΣΤΡΙΧΤ

Από την άλλη πλευρά η Μάαστριχτ βρίσκεται σε άνοδο στα τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα και αυτό επιβεβαιώθηκε από την άνετη επικράτηση που πέτυχε επί της Ος (3-0 εντός έδρας). Απόλυτη κυρίαρχος από το πρώτο λεπτό του αγώνα, μπήκε μπροστά στο σκορ στο 14’, ενώ σπατάλησε κι άλλες πολλές ευκαιρίες να καθαρίσει το παιχνίδι από το ημίχρονο. Στο ίδιο μοτίβο και η επανάληψη, δεν έχασε την ευκαιρία και με δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά (70’, 74’) ολοκλήρωσε με επιτυχία την επιβλητική της εμφάνιση. Δεύτερη συνεχόμενη νίκη μετά απ’ αυτήν με την Μπρέντα (2-1 εκτός έδρας). Βρίσκεται στην ένατη θέση με επτά βαθμούς και παιχνίδι λιγότερο από τις ομάδες που βρίσκονται από πάνω της. Με νίκη στο σημερινό κόντρα στην Ακιλίζ θα μπει στην πρώτη πεντάδα. Εκτός αποστολής έμεινε ο νεοαποκτηθείς από τη Ραπίντ Βουκουρεστίου Ν’ Κογί.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση για τη Μάαστριχτ 3-0 επί της Ος.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα φετινά παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.