ΣΕΟΥΛ

Τη νίκη που θα την φέρει στην κορυφή της βαθμολογίας και στην ισοβαθμία με την Γιεονμπούκ θέλει να πανηγυρίσει στο σημερινό παιχνίδι με την Γιέγιου, η Σεούλ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσο Γιονγκ-Σο φιλοξένησε την Γιεονάμ, η οποία κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με το αυτογκόλ του Οσμάρ στο 10ο λεπτό. Ωστόσο, λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους, ο Ισπανός μέσος ισοφάρισε για το τελικό αποτέλεσμα, με το 1-1 να χαρίζει από ένα βαθμό στις δυο ομάδες. Με το βαθμό που πήρε, η Σεούλ έφτασε τους 23 βαθμούς σε έντεκα παιχνίδια, ούσα και στη δεύτερη θέση, τρεις μακριά από την πρωτοπόρο Γιεονμπούκ. Σε πέντε εντός έδρας παιχνίδια, η Σεούλ μετράει τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα, χωρίς να έχει πάρει το ”τρίποντο” στα δυο τελευταία.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας 1-1 με την Γιεονάμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΓΙΕΓΙΟΥ

Την πρώτη της ήττα μετά από δυο παιχνίδια υπέστη και πάλι η Γιέγιου, την προηγούμενη αγωνιστική. Προερχόμενη από δυο σερί νίκες κόντρα σε Σουόν Σίτι (2-5) και Γεονάμ (3-0), η ομάδα του Τσο Σουνγκ-Βαν φιλοξένησε την Ουλσάν, κόντρα στην οποία δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα, γνωρίζοντας την ήττα με 1-2. Το μοναδικό τέρμα των γηπεδούχων στην αναμέτρηση σημείωσε στο 45ο λεπτό ο Κιμ Χο-Ναμ, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1 για την ομάδα του. Πλέον, η Γιέγιου βρίσκεται στην έκτη θέση της βαθμολογίας, ούσα τρεις βαθμούς πάνω από την ζώνη των πλέι άουτ. Με νίκη σήμερα κόντρα στην Σεούλ, θα περάσει μόνη τέταρτη στον βαθμολογικό πίνακα. Ωστόσο, σε πέντε εκτός έδρας παιχνίδια μετράει δυο νίκες και τρεις ήττες, έχοντας κερδίσει τα δυο από τα τρία τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Ουλσάν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.