* Στον Α’ γύρο (05/06): Ατλ. Γκοϊανιένσε – Κορίνθιανς 0-1

* Στο Κύπελλο (28/07 & 18/08): Ατλ. Γκοϊανιένσε – Κορίνθιανς 2-0 & Κορίνθιανς – Ατλ. Γκοϊανιένσε 4-1

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Αμέρικα Μινέιρο. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε ο Ζουνίνιο στο 77ο λεπτό.

Διακόπηκε την προηγούμενη Κυριακή το αήττητο σερί (2-3-0) που έτρεχε η Κορίνθιανς στο Μπέλο Οριζόντε και απέτυχε να ανοίξει την ψαλίδα από τους διώκτες της για τις θέσεις που οδηγούν στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες.

Ισορροπημένο το παιχνίδι με την Ατλέτικο Μινέιρο, είχε τις ευκαιρίες της η Κορίνθιανς, δεν τις αξιοποίησε όμως και το πλήρωσε στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα.

Επιστρέφει στο Σάο Πάουλο, εκεί που έχει δεχθεί μόλις μία ήττα στο πρωτάθλημα, εκεί που πριν δύο εβδομάδες πανηγύρισε την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου με το 3-0 επί της Φλουμινένσε.

Τιμωρημένος ο στόπερ Ραούλ Γκουστάβο, απών λόγω υποχρεώσεων με την Εθνικής Παραγουάης ο έτερος στόπερ Μπαλμπουένα. Τραυματίες ο χαφ Μαϊκόν και ο φορ Μοράες.

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 10/12 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Ιντερνασιονάλ. Ο Πέδρο Ενρίκε σκόραρε δις στο 28’ & το 35’, για να μειώσει στο 64’ ο Τσουρίν.

Σε ελεύθερη πτώση η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, πήγε στη διακοπή με τέσσερις σερί ήττες στην πλάτη της και είδε τη διαφορά από τις θέσεις παραμονής να αυξάνεται στο -6. Δεν έχει βοηθήσει η αλλαγή προπονητή, μπορεί να κέρδισε στο ντεμπούτο του Μπαπτίστα στον πάγκο, αλλά ακολούθησαν οι συνεχόμενες αποτυχίες, μεταξύ αυτών και ο αποκλεισμός στα ημιτελικά του Κόπα Σουνταμερικάνα.

Την προηγούμενη Δευτέρα λύγισε εντός έδρας απέναντι στη φορμαρισμένη Ιντερνασιονάλ, πληρώνοντας το κακό πρώτο ημίχρονο που πραγματοποίησε, ανέβηκε στο δεύτερο μέρος και μπορεί να κρατήσει στοιχεία για την τελική ευθεία της σεζόν.

Εκτός έδρας έχει βγάλει μόλις ένα διπλό στο πρωτάθλημα (1-4-8) και έχει 2 γκολ μέσο όρο παθητικό στα ταξίδια της.