Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΙΣΤΛΙ

Αήττητη παραμένει εδώ και εφτά αγωνιστικές η Ίστλι, η οποία μετράει τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρόνι Μουρ φιλοξενήθηκε από την Μάκλσφιλντ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη, επικρατώντας με 0-1. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο μέρος, η Ίστλι κατάφερε να προηγηθεί στο 49ο λεπτό με το τέρμα του Κόουλσον, διατηρώντας αυτό το προοβάδισμα μέχρι και το τελικό σκορ. Ήταν η πρώτη της νίκη μετά από δυο διαδοχικές ισοπαλίες, και πέμπτη συνολικά στο φετινό πρωτάθλημα, όπου και μετράει επίσης τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, έχοντας δεχθεί μόλις δυο γκολ εδώ και έξι αγωνιστικές. Σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση υπό τις οδηγίες του Μουρ. Ισοβαθμεί στην έκτη θέση με τις Όλντερσοτ και Ντόβερ έχοντας από 19 βαθμούς. Έχει επικρατήσει στα τρία από τα πέντε εντός έδρας παιχνίδια της, έχοντας επίσης μια ισοπαλία και μια ήττα. Μεσοβδόμαδα, ανακοίνωσε την απόκτηση του Ράιαν Κλαρκ (ΤΕ), καθώς και αυτή του Τζέιμι Κάρτον.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Μάκλσφιλντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Ίστλι – Σάτον Γιουν. παίζει στην Betshop

ΣΑΤΟΝ ΓΙΟΥΝ.

Την πρώτη της νίκη μετά από τρεις διαδοχικές ήττες στο πρωτάθλημα, κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι η Σάτον. Η ομάδα του Πολ Ντόσγουελ φιλοξένησε την Τρανμίρ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-0. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης με τον Φίτσετ, διατηρώντας το μέχρι και το τελικό σφύριγμα. Σημαντική νίκη για την Σάτον, κυριώς σε ψυχολογικό κομμάτι, καθώς είχε ξεχάσει τι πάει να πάει να πει βαθμός στα τρία τελευταία παιχνίδια της. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 16 βαθμούς και βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας, ούσα τέσσερις βαθμούς μακριά από την πρώτη πεντάδα. Κόντρα στην Ίστλι μπορεί να γνωρίζει πως δεν θα έχει καθόλου εύκολη αποστολή, ωστόσο θα κυνηγήσει το όποιο θετικό αποτέλεσμα. Μια νικη, μια ισοπαλία και τρεις διαδοχικές ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της συο φετινό πρωτάθλημα. Άπαντες στη διάθεση του Ντόσγουελ για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Τρανμίρ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα εφτά από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.