21η αγωνιστική

*Αήττητη η Αμέρικα Μινέιρο στα εννέα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος με αντίπαλο τη Ζουβεντούδε, μετρώντας πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Αμέρικα Μινέιρο – Ζουβεντούδε 4-1

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Μπραγκαντίνο, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 28ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες η Ζουβεντούδε, μετά και το εντός 1-0 επί της Σεαρά. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Ουμπέρτο Λουθέρ φιλοξενήθηκε από τη Μπραγκαντίνο, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο στο ματς, δέχθηκε το μοναδικό τέρμα λίγο πριν το μισάωρο και δεν έδειξε ικανή να αλλάξει κάτι. Αντιθέτως, στάθηκε τυχερή για να μη δεχθεί ακόμη περισσότερα τέρματα.

Τρίτο ματς στα τέσσερα τελευταία της που δεν κατάφερε να σκοράρει, παραμένει σταθερά στην τελευταία θέση της κατάταξης και στο -4 από τη ζώνη παραμονής. Επικράτησε μόλις στα δυο από τα έντεκα φετινά εντός της, μετρώντας ακόμη τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Εκτός μάχης βρίσκονται οι τραυματίες Πάουλο Ενρίκε και Άντερσον Λέιτε.

Ζουβεντούδε Στατιστικά

*No Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Αβαΐ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο τέταρτο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Ενρίκε Αλμέιδα (34′) και Εβεράλντο Τζούνιορ (70′, 90′).

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Αμέρικα Μινέιρο, μετά και την ήττα στο κύπελλο από τη Σάο Πάολο (1-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βάγκνερ Μαντσίνι υποδέχθηκε την Αβαΐ, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Μπορεί να βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, ωστόσο έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε πριν το ημίχρονο, για να κάνει την ανατροπή με φουλ επίθεση στο δεύτερο μέρος.

Δεύτερο σερί τρίποντο, μετά και το διπλό επί της Ατλέτικο Γκοϊανιένσε (0-1), οπότε και είναι πλέον στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη της κατηγορίας. Ηττήθηκε στις πέντε από τις επτά τελευταίες εξόδους της, έχοντας παράλληλα και δυο νίκες. Εκτίει τιμωρία ο Εβεράλντο, ενώ εκτός μάχης είναι και οι Κόντι, Αλέ και Αλοΐσιο.