26η αγωνιστική

*Με g/g+over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Χωρίς χρήση VAR.

ΝΤΑΝΤΑΛΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εύκολα εντός έδρας της Λόνγκφορντ (2η κατηγορία)με 4-0, την προηγούμενη βδομάδα για το κύπελλο. Κυριάρχησε καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, είχε ευκαιρίες και κατάφερε μέσα σε ένα δεκάλεπτο στο β’ μέρος να εξασφαλίσει τη νίκη, σκοράροντας και τα τέσσερα γκολ σε αυτό το διάστημα(59-68′)!

Για το πρωτάθλημα, εντός έδρας νίκη με 3-0 επί της Φιν Χαρπς, η πρώτη μετά από δύο αγωνιστικές. Βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας, στο -7 από την πρωτοπόρο Σάμροκ Ρόβερς και στο +2 από τη σημερινή της αντίπαλο. Αήττητη και στους 12 εντός έδρας αγώνες της ως τώρα στο πρωτάθλημα (10-2-0), με τους 7 από αυτούς να έχουν ολοκληρωθεί με n/g.

Τραυματίες παραμένουν οι Γκάρτλαντ και Γουίλιαμς.

Ντάνταλκ Στατιστικά

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΝΤΕΡΙ ΣΙΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 7-0 της ερασιτεχνικής Όλιβερ Μποντ, την προηγούμενη βδομάδα για το κύπελλο. Σε ένα παιχνίδι που δε χρήζει ιδιαίτερης ανάλυσης, το παιχνίδι είχε κριθεί από το 1ο ημίχρονο (4-0 στο 40′), με τον Γκλας να σημειώνει χατ-τρικ στο διάστημα αυτό. Το τελικό 7-0 διαμορφώθηκε με τρία γκολ στο β’ μέρος.

Για το πρωτάθλημα, εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί της Φιν Χαρπς, την περασμένη αγωνιστική. Βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την 3η Ντάνταλκ. Είναι η καλύτερη εκτός έδρας ομάδα του πρωταθλήματος, μετρώντας 8 νίκες σε 12 παιχνίδια, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της μόλις σε 4 από αυτά.

Οι Ο’ Ντόνελ και Χίγκινς, προπονητές των Ντάνταλκ και Ντέρι αντίστοιχα, ήταν μαζί στην Ντάνταλκ που σήκωσε το πρωτάθλημα το 2014. Τραυματίες παραμένουν οι ΜακΛάφλιν και Χάρκιν. Αμφίβολος ο Γκρέιντον.