*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΧΟΥΑΡΕΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κλαμπ Αμέρικα με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σουάρεζ στο 15’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκαρσία στο 86’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ζαπάτα στο 90+5’.

Δεν θα μπορούσε να «ονειρευτεί» καλύτερο ξεκίνημα στη σεζόν από αυτό, καθώς κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ κόντρα στην πολύ πιο δυνατή Κλαμπ Αμέρικα και μάλιστα εκτός έδρας.

Ιδανικά θέλει να αποσπάσει και το πρώτο της τρίποντο εντός έδρας, αν και το έργο της μοιάζει να είναι πολύ δύσκολο. Φυσικά η ψυχολογία της βρίσκεται στα ύψη, όμως συνηθίζει να είναι μία από τις ομάδες που δέχονται τα περισσότερα γκολ στο πρωτάθλημα και αυτός είναι ένας τομέας που προσπαθεί να βελτιώσει.

Χουάρεθ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πουέμπλα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ανγκούλο στο 47’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ιμπάνεζ στο 90+3’.

Την ισοπαλία στο τέλος κατάφερε να σώσει, παρά την καλή εμφάνιση που έκανε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Το πρώτο ημίχρονο της άνηκε, όμως δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στην επανάληψη μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις βρήκε το τρόπο να ισοφαρίσει.

Μια πολύ πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να φύγει με το επιθυμητό αποτέλεσμα από την έδρα της Χουάρεθ. Μετράει τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στην έδρα της σημερινής της αντιπάλου και σήμερα θέλει να συνεχίσει την παράδοση αυτή, παίρνοντας την πρώτη νίκη στη φετινή σεζόν.