*10η αγωνιστική

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Χέρενφεν στα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο την Χέρακλες (1-2-2).

ΧΕΡΕΝΦΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ακόμη μια κακή εμφάνιση, ακόμη μια ήττα για την Χέρενφεν, που ηττήθηκε με 3-0 από την Άλκμααρ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έγινε έρμαιο στις ορέξεις του φορ Παυλίδη, ο οποίος σημείωσε χατ τρικ (11′, 59′, 76′).

Θα μπορούσε να πάρει κάτι περισσότερο από το εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Άλκμααρ, αλλά η άμυνά της ήταν σε ακόμη ένα ματς τραγική και μοιραία το σκορ έλαβε αυτές τις διαστάσεις. Ισορροπημένο το πρώτο μέρος, δέχτηκε μόλις ένα γκολ, αλλά στην επανάληψη κατέρρευσε και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα. Πολλοί περίμεναν να αποχωρήσει μετά το ματς ο τεχνικός Φαν Βόντερεν, η διοίκηση αποφάσισε να του δώσει άλλη μια ευκαιρία απόψε. Παραμένει οριακά πάνω από την ζώνη, ενώ έχει μαζέψει μόλις έναν πόντο στα τελευταία επτά παιχνίδια (0-1-6).

«Αν ο πρόεδρος καταλήξει στο συμπέρασμα πως δεν είμαι ο κατάλληλος για την ομάδα, τότε θα αποχωρήσω. Δεν στέκομαι σε αυτό το κομμάτι καθώς δεν είναι κάτι που περνάει από το χέρι μου. Εμένα με απασχολεί η ομάδα και το να παίρνει αποτελέσματα. Δεν ήμασταν τόσο κακοί κόντρα στην Άλκμααρ, θεωρώ πως είναι περισσότερο θέμα ψυχολογίας», σχολίασε ο Ολλανδός τεχνικός.

Δεν αντιμετωπίζει ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα, πέραν του τραυματία φορ Νικολαέσκου, που θα απουσιάσει ξανά.

Χέρενφεν Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*Δέχεται πρώτη γκολ στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΕΡΑΚΛΕΣ

Προηγούμενο ματς: Σε καλό παιχνίδι από άποψη ποιότητα και θεάματος, έμεινε στο 2-2 με αντίπαλο την Τβέντε εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική, Τραγική στο πρώτο μέρος, βρέθηκε δίκαια πίσω στο σκορ με 0-2 (11′, 32′). Στην επανάληψη όμως, παρουσίασε ένα τελείως διαφορετικό πρόσωπο και μπήκε στο ματς, αρχικά μειώνοντας στο 68′ και στην συνέχεια ισοφαρίζοντας είκοσι λεπτά μετά (88′).

Δύο διαφορετικά πρόσωπα έδειξε η Χέρακλες στο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Τβέντε. Το καταστροφικό πρώτο μέρος έδωσε την θέση του στην εξαιρετική εικόνα που παρουσίασε στην επανάληψη. Κατάφερε να σώσει τον βαθμό, αποτέλεσμα σίγουρα θετικό τόσο λόγω της έκβασης του αγώνα, όσο και γιατί απέναντί της είχε μια εξαιρετικά φορμαρισμένη ομάδα. Δέχεται με ευκολία γκολ, αλλά κρατάει το ότι βρίσκεται στην 8η θέση του πίνακα, άριστο πλασάρισμα για νεοφώτιστη ομάδα. Ομάδα έδρας, έχει μαζέψει μόλις δύο βαθμούς μακριά από το Άλμελο.

«Μου αρέσει το γεγονός πως δεν παρατάμε κανένα παιχνίδι. Βλέπω πολλούς αγώνες στους οποίους μπήκαμε άσχημα και καταφέραμε στην συνέχεια να τους γυρίσουμε και να πάρουμε από αυτούς ορισμένους σημαντικούς βαθμούς. Η Χέρενφεν είναι μια καλή ομάδα και δεν μας απασχολεί η θέση στην οποία βρίσκεται, ούτε η κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει εσωτερικά», ξεκάθαρος ο τεχνικός Λάμερς.

Μακροχρόνια απουσιάζουν οι τραυματίες Λάρσεν και Χόρνκαμπ, αμφότεροι επιθετικοί. Επιστρέφει μετά από μυϊκό τραυματισμό ο πλάγιος μπακ Μπάκμπορντ.