1η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Αμπερντίν με σκορ 2-3, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σίνι στο 3’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 22’. Το 0-3 πέτυχε ο Μιόβσκι στο 33’, ενώ το 1-3 ο Μπλάκετ-Τέιλορ στο 69’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κανού στο 90’.

Πάλεψε η Τσάρλτον, αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στην ανώτερη Αμπερντίν. Μπήκε νωθρά, με αποτέλεσμα να δεχθεί 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη βελτίωσε την εικόνα της, βρίσκοντας εξίσου δίχτυα, χωρίς όμως να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Μια από τις πιο μαχητικές ομάδες της περασμένης χρονιάς, τερματίζοντας εντός δεκάδας, αφήνοντας παράλληλα πολύ καλές εντυπώσεις. Αυτός είναι και ο φετινός της στόχος, με τον Ντιν Χόλντεν να παραμένει στον πάγκο της, έχοντας κερδίσει την εμπιστοσύνη της διοίκησης.

Τσάρλτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΕΙΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπίσοπς Στόρτφορντ με σκορ 1-0, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Φόξλεϊ με πέναλτι στο 55’.

Χωρίς νίκη ολοκλήρωσε την προετοιμασία της η Λέιτον Όριεντ. Πλήρως αναποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μην βρει δίχτυα. Η άμυνά της είχε αστάθειες για ακόμα μία φορά, με αποτέλεσμα να υποκύψει σε παράβαση εντός περιοχής, δεχόμενη γκολ από το σημείο του πέναλτι.

Πρωταθλήτρια στην Β’ Αγγλίας, πήρε την άνοδο πραγματοποιώντας εξαιρετική σεζόν. Παρ’ όλα αυτά χρειάζεται βελτίωση ώστε να παραμείνει στην κατηγορία και ο Ρίτσι Γουέλενς δούλεψε πολύ πάνω σε αυτό, αποκτώντας διψήφιο αριθμό παικτών. Η προετοιμασία της πάντως δεν πήγε όπως θα ήθελε, αφού δεν κατάφερε να αποσπάσει ούτε μία νίκη.