* 14η αγωνιστική

* No Goal τα 5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΤΙΓΚΡΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Ντεφένσα ι Χουστίσια.

Διεύρυνε το αήττητο σερί της (2-2-0) στην LPF η “ματαδόρ” με την σαββατιάτικη ισοπαλία στο Φλορένσιο Βαρέλα, αν και δεν είναι ευχαριστημένη με τον πάντο βάσει εικόνας του αγώνα.

Στάθηκε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο του Σαββάτου η Τίγκρε, αναπτυσσόταν σωστά, ειδικά στο transition, είχε προϋποθέσεις να ανοίξει το σκορ, μεταξύ αυτών και δοκάρι με τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος, Ρετέγκι. Την ίδια ώρα οι απειλές των γηπεδούχων προήλθαν από ατομικά λάθη των παικτών του Μαρτίνες. Μονόμπαντες οι απειλές της Τίγκρε στο δεύτερο μέρος, είχε κι άλλο δοκάρι και ακυρωθέν γκολ… στην τρίχα.

Διακοπή στον επιθετικό οίστρο της, είχαν προηγηθεί τέσσερα διαδοχικά παιχνίδια που σκόραρε από 3 γκολ! Παραμένει μέσα στην κούρσα για τα διεθνή εισιτήρια, η ολοκλήρωση της προηγούμενης αγωνιστικής την βρήκε στο -2 από τις θέσεις για το Σουνταμερικάνα.

ΤΙΓΚΡΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΤΟΥΚΟΥΜΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Σεντράλ Κόρδοβα. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε ο Τεσούρι στο 54ο λεπτό.

Άμεση επιστροφή στις νίκες για την πρωτοπόρο της LPF, τα όνειρα τίτλου συνεχίζονται στο Τουκουμάν με τη δίκαιη επικράτηση της Πέμπτης.

Πολύ καλύτερη η ομάδα του Πουσινέρι από το ξεκίνημα του αγώνα, έβγαλε περισσότερη ενέργεια από τον αντίπαλο, είχε τέσσερις καθαρές ευκαιρίες για γκολ στο πρώτο ημίχρονο και σε σετ παιχνίδι και σε transition. Τελικά το γκολ ήρθε στην πρώτη της μεγάλη φάση μετά την ανάπαυλα και υπερασπίστηκε το προβάδισμα με χαρακτηριστική ευκολία.

Εξέτισε τιμωρία κι επιστρέφει για το ταξίδι στη Βικτόρια ο στόπερ Μπιάνκι, ο Πουσινέρι θα περιμένει μέχρι τελευταία στιγμή τους Οριουέλα και Μενέντες που έχασαν το τελευταίο παιχνίδι λόγω μυικών ενοχλήσεων. Εκτός ο εξτρέμ Ρίους.